Tím je například brožurka vydaná u příležitosti svatby Erni Schichtové a Fritze Eckelmanna 23. dubna 1922.

Na titulní straně je jejich společná fotografie, uvnitř najdeme různé humorné básničky a kresbičky, které si dělají legraci nejen ze svatebního páru, ale i dalších členů rodiny, pozměněné reklamy např. na mýdlo s jelenem nebo Elidu.

Na poslední straně je zasedací pořádek svatebního stolu. Z devadesáti pěti hostů jich třicet nese příjmení Schicht.

Další svazeček je věnován Gretě Schichtové, která se vdávala 8. ledna 1913 za mladého pana Myro Patermanna. Na osmi stranách tu je ve verších celý Grétin život od kolébky až do svatby s patřičnými ilustracemi. Najdeme tu i oznámení o zasnoubení jiného páru, slečny Else

Schichtové a Franze Schichta, jejich svatba se konala 24. dubna téhož roku. V brožurce vydané u příležitosti jejich svatby najdeme v zasedacím pořádku svatební tabule už Gretu jako Patermannovou. V obou zasedacích pořádcích najdeme i Marthu Schichtovou, autorku knihy s názvem

„Cesta kolem světa v dur a moll“, která vyšla v roce 1933 v Praze a je rovněž součástí sbírky naší knihovny. Z roku 1921 je tisk věnovaný Kláře Schichtové a Fritzi Radkemu. Opět ve verších tu je historie jejich seznámení a společná fotografie. Pokud můžeme věřit veršotepci, seznámila seKlára (sestra Gréty, nyní Patermannové) s Fritzem Radkem právě u Patermannových.

Nejstarší je tisk o čtyřiceti stranách svázaných oranžovou stužkou. Byl vydán u příležitosti svatby slečny Heleny Eckelmannové a Georga Schichta 28. září 1909.

Svatebnímu páru jej zřejmě přichystal Ferdinand Bernt, jinak též autor životopisu Johanna Schichta staršího.

Je tu jeho věnování, pak báseň novomanželům od Elly Klepschové, rozené Schichtové, báseň pro nevěstu od Margarety Brode, rozené Wolfrumové, a neschází ani báseň od dosud neznámého dvorního poety Schichtů, jehož díla se objevují i v ostatních brožurkách. Nejrozsáhlejší je poema „O rytířích Georgovi a Heinrichovi“ o čtyřech zpěvech doplněna řadou fotografií.

Tyto zajímavé tisky bude možné vidět na výše zmiňované výstavě.

Autorka je pracovnicí Muzea města Ústí nad Labem.