Nejprve se ale publiku, představili Desmod – dnes nejslavnější skupina Slovenska. Plnoštíhlý zpěvák, veselý a pohyblivý chlapík, přiznal, že hrají v Ústí poprvé. Nezapomněli na svůj největší (problematický) hit Hemeroidy, párkrát zněli jako Tublatanka, občas připomínali No Name. Hráli i aktuální hit Kyvadlo ze stejnojmenné nové desky.

Chinaski dali předkapele hodně prostoru, hrála asi hodinu. Poté si zpěvák Michal Malátný a spol. „přestavěli“ scénu, nažhavili LCD obrazovky a show mohla začít. Pódium zde ale měli menší, než v jiných městech. Celá dva a dvacetimetrová scéna by se do haly nevešla. Podle pořadatele koncertu Jiřího Rouse byla i konstrukce pódia menší.

Plus Chinaski bylo pódium se schodištěm, kde Malátný v sedě brnkal a zpíval hit Drobná paralela. Zajímavé byly menší projekce po stranách jeviště, kde při show míchala videodýdžejka různé záběry. Objevovaly se tu i snímky fanoušků Chinaski, které lidi kapele z mobilů díky novince bluetooth poslali. Odměnou jim byl aktuální hit Zadarmo.

Pestrý koncert nabídl tvrdší pop i balady u klavíru. Na pódiu se stále něco dělo i proto, že z něj vznikal záznam pro koncertní DVD. To točila na pódiu dívka z Asie, čehož zpěvák využil k citaci hitu.

Kapela spoléhala na moderní techniku, na druhou stranu si ale Michal Malátný v písni postěžoval, že mu dlouho nepřišel obyčejný dopis. Fanouškům vyšli vstříc zařazením starších hitů Strojvůdce, Punčocháče, Můj svět či 1970 o Husákových dětech.

Do politiků se Chinaski obuli v ironickém hitu Slovní pyrotechnika se sloganem Přestaňte si platit svýho zloděje. Na obrazovkách nad jejich hlavami se objevili Rath, Kavan, Čunek, Langer, Bém a víckrát Paroubek, jehož proslov pustili na závěr. Po „falešném“ konci se kapela objevila na malém pódiu za zády publika, odehrála tu dva akustické hity a vrátila se pokračovat ještě na velkém pódiu.