To jsou některé z důvodů, proč ústecká (divno)rocková – či chcete–li alternativní – skupina Sníh na schodišti konečně začíná sklízet plody své práce. Proč před pár dny vyhrála – díky hlasování posluchačů – celorepublikovou soutěž Naděje Beatu, vyhlašovanou a pořádanou rádiem Beat. Jeho pořadem, který připravuje český rockový kytarista a zpěvák Michal Ambrož, člen skupin Hudba Praha a Divoký srdce.

„Není to žádný skok pro lidstvo, ale další krůček pro Sněhuláky,“ okomentovala skupina své vítězství na vlastních webových stránkách www.snehulaci.cz

„Máme z toho radost! V úterý 24. června od 19.00 hodin budou na Beatu Ozvěny Naděje – jakési ohlédnutí za devátým kolem a snad i rozhovor s vítěznou kapelou, tedy s námi,“ pochlubila se kapela ústy/klávesnicí svého zpěváka a textaře Josky Trosky.

Díky vítězství, díky své proměně v Naději Beatu, vystoupí Sníh na schodišti na festivalu Rej noci Svatojánské v Lipnici nad Sázavou.

„Ten koncert se uskuteční v sobotu 21. června od 13.30 hodin. Později kvůli Útulek festu bohužel nemůžeme,“ posteskla si kapela.

Ale tak úplně být smutná nemusí. Na tradičním festivalu, který se odehraje v sobotu odpoledne, večer a v noci v areálu Základní kynologické organizace Trmice – a tedy opět v sousedství trmického zámku – v „exkluzivním“ čase – před undergroundovou hvězdou Plastic People of The Universe. „Ale na jiném, menším pódiu, doplnil Joska Troska. A přidal informaci, že se kapela už brzo chystá do studia natočit následovníka své druhé řadové desky, výborného alba Vrány vleže.

Letos už toho Sněhuláci, jak si kapela běžně říká, stihli dost. Vydali album Legendární unplugged, hráli na Lidickém náměstí na 1. ústeckém Majálesu Univerzity J. E. Purkyně, obnoveném v Ústí po devatenácti letech.

Pošesté také pořádali prvomájový festiválek spřízněných skupin. Ještě loni se odehrával u klíšských kolejí ústecké univerzity za restaurací Hnáta, od letoška jej pořádají před VŠ barem na Klíši asi o sto metrů dál.

A Sníh na schodišti úplně nejaktuálněji? V sobotu odpoledne a navečer pořádali kamarádi této ústecké skupiny na louce poblíž Strážek velký fotbalový mač spřátelených družstev, malé ústecké Euro… Sněhuláci se tu ve fotbale umístili na 3. místě a navečer zde pak také s dalšími třemi skupinami zahráli.