Během září totiž vystoupí v Ústí takové hudební jistoty, jako jsou bratři Ebenové (25. září, Dům kultury Ústí), Dan Bárta (???, 30. září, pořádá Národní dům), Olympic (18. září Dům kultury Ústí) či Karel Plíhal (23. září, Národní dům). A to ještě – soudím – pořadatelé neodtajnili všechna esa, která dnes v rukávech mají!

Shodou okolností všichni zmínění interpreti – jen s výjimkou písničkáře Plíhala, který v Ústí hraje v úterý 23. září a odstartuje tak přehlídku Ústecký folkový podzim – přivezou i své nové desky.

V případě Dana Bárty to bude jeho již třetí řadové album se skupinou Illustratosphere, nahrávka Animage, Ebeni již svou čtvrtou „řadovku“ Chlebíčky a legendární Olympic dokonce padesáté osmé album Sopka. Řada z těch nahrávek jsou však nejrůznější výběry hitů či singlů, reedice či anglické verze slavných LP převážně ze 70. a 80. let minulého století (Prázdniny na Zemi, Ulice, Laboratoř…).

V rámci první části Animage Tour už odehrál Dan Bárta se skupinou Illustratosphere více než třicet koncertů. Vyprodal dvojkřest nové desky v Paláci Akropolis, nové písničky z alba Animage představili i na koncertech na Slovensku, v Londýně, Brightonu a Manchesteru. I bez toho by ale CD Animage bylo „mezinárodní“ – Dan se svou kapelou výborných jazzmanů ji totiž natáčel ve studiu v Polsku.

Navíc si fotograf vážek a zpěvák J. A. R. dopřál ještě „muzikantskou lahůdku“ - byl jedním z hostů pražského koncertu slavného vokalisty Bobby McFerrina. Napínavé a milé – takové bylo podle Dana jeho společné vystoupení s Bobby McFerrinem.

Zkraje září startuje 2. část Animage Tour. Postupně navštíví Český Krumlov, Olomouc, Ústí nad Labem, Liberec či Ostravu, Most a Prahu.

O nedostatek publika se nemusí bát nikdo ze zmíněných, na Ebeny v Ústí už je ale možné zamluvit si lístky u agentury For, která bratry do DK přiváží. „Taková rezervace vstupenek se nám osvědčila v případě koncertů Hany Hegerové. Stačí zavolat či poslat e–mail na adresu predprodej@agenturafor.cz,“ uvedl Zdeněk Kymlička z agentury For.

Olympic hraje v DK Ústí 18. září od 18.30 hodin s místní předkapelou Real Incident. Na koncertě budou k mání „za akční ceny“ DVD, CD a také Zpěvník 112 písní Olympicu, lístek na show stojí 350 korun.