Letos dvanáctidenní program, který expanduje také do Teplic, opět pořádá Fokus – ústecké sdružení pro péči o duševně nemocné. Chce tak pobavit své klienty, upozornit veřejnost na neziskové organizace Ústecka a Teplicka a seznámit veřejnost s problematikou duševních nemocí, především deprese. Té také bude věnován film To není depka, to je deprese, natočený Juditou Křížovou v roce 1998. Promítne jej Bárka kafé v sobotu 20. září.

Týden pro duševní zdraví ale začne už ve čtvrtek 18. září na třech místech Ústí: ve studentském Klubu RelaKs v 8.00 hodin (snímkem Jak motýl) začne Festival dokumentárních filmů TDZ, v Bárka kafé v 18.00 hodin startuje výstava obrazů ústeckého malíře Zdeňka Koška a Experimentální prostor Mumie od 20.00 hodin promítá ceněný norský film Kurz negativního myšlení.

Týden nabízí programy denně. Zítra od 17.00 hodin se na Klíši v Bowling Cupu II. utkají pracovníci neziskových organizací, den poté hostí Bárka kafé Minifestival dokumentárních filmů. Hodně důležitou součástí TDZ bude v pondělí 22. září od 10.00 do 16.00 hodin na Lidickém náměstí Veletrh sociálních služeb 2008. Představí organizace, nabízející sociální služby na Ústecku, nabídne i program. Jeho návštěvníci se mohou těšit na originální divadlo Panoptikum Maxe Fische, o. s. Romano Jasnica i skupinu U. X. B.

Stejný den v 19.00 hodin začnou v ústeckém divadle Příběhy obyčejného šílenství, úspěšná černá komedie s Ivanem Trojanem.

V úterý zve RelaKs i Mumie na hlasové workshopy se zpěvačkou Ridinou Ahmed, tím ale TDZ nekončí. Jejich součástí bude i křest komiksu od Kakalíka, autora programu a plakátů TDZ, Koškova a Fouskové výstava Jing a Jang v kostele sv. Vojtěcha, kultovní český dokument Ženy pro měny či poněkud skandální Švankmajerův film Spiklenci slasti a různých možných podobách autoerotiky. Kdo chce vidět Báru Hrzánovou či Jiřího Lábuse v opravdu „netradičních rolích“, neměl by si jej v pondělí 29. září od 20.00 hodin v kině Mumie nechat ujít.