Hlavní role v komedii mají Jiří Macháček, Emília Vášáryová, Pavel Liška, Simona Babčáková, Nina Divíšková a Pavel Landovský. Film uvádí do středy od 17.30 a 20.00 hodin ústecké kino Hraničář.

Minule točil Hřebejk české Podfukáře (U mě dobrý), jeho předchozí film Kráska v nesnázích byl originální, dobře obsazený i vymyšlený, a Horem Pádem patří k jeho nejlepším snímkům.

Děj Nestydy popisuje distributor, firma Falcon, takto: „Když se Oskar jednoho časného červnového sobotního rána obracel v posteli a spánkem opuchlýma očima krátce pohlédl na svou dosud spící manželku, na okamžik mu blesklo hlavou, že její obličej je spíše ošklivý, ačkoli jej vždycky považoval za docela hezký. Proboha, ten nos! A populární moderátor televizních zpráv o počasí Oskar začíná ztrácet hlavu…“

Hřebejk si tentokrát nevystačil se zmíněnými herci. Do fiktivního TV prostředí „zasadil“ reálné televizní pracovníky: rosničky Petru Volákovou a Karlu Mráčkovou, ale třeba i Ester Janečkovou, Přemka Podlahu, Halinu Pawlowskou. Tím ale squadra nekončí, v Nestydovi hraje i Karel Gott podobně, jako ve snímku Kurvahošigutentag.

„Když byla ve scénáři situace, kdy se zpěvačka Nora (filmová žena Jiřího Macháčka) s kolegou fotografuje na nové album, tak jsme si říkali, který kalibr by měl být tím druhým. A Karel Gott je nejslavnější osobností zdejšího šoubyznysu,“ řekl Hřebejk. A Jiří Macháček dodal: „Bylo prostě třeba obsadit do role Karla Gotta, právě Karla Gotta. I když on asi, jak jsem tak vycítil, by rád hrál i někoho jiného než Karla Gotta, ale to je těžké: Hradčany také nemohou hrát jinou budovu než jenom Hradčany!“

Gott prý neváhal objevit se krátce ve filmu v poněkud ironické podobě skeptického glosátora, dokonce si tuto polohu sám vyžádal.

„Tím nám ve filmu pomohl, stejně jako Hana Hegerová, která se tu také v takové laskavě sebeironické poloze objeví,“ dodal režisér. A jak vnímá autor knihy jeho verzi příběhu? „Obávám se, že Jirka dodal oné problematické postavě promiskuitního alkoholika až nezasloužený půvab. Díky Macháčkovi je teď z Oskara sympatický záporný hrdina,“ oznámil Michal Viewegh.