Tradice slavení výročí vzniku Bonifantů, jejichž baskytarista Ivan Dostál je dnes i ředitelem Národního domu a Kulturního střediska města Ústí, začala po sametové revoluci. A vedle zmíněných hostů si tu slávu občas nenechali ujít ani Pavel Sedláček (ten zpíval i na 40. narozeninách Bonifantů), Sváťa Košvanec, Vladimír Mišík či již zesnulá legenda české populární hudby Petr Novák. „Přijel jsem, protože jsou Bonifanti mí kamarádi,“ řekl pro Ústecký deník v roce 1997.

S Dostálem skupinu tvoří kytarista Vladimír Kettner, hráč na klávesy a saxofon Petr Sedlák a bubeník Norbert Sallaba. Bonifanti (Hodní hoši) jsou pouze o dva roky mladší než Olympic. Patří tedy k nejstarším bigbítovým kapelám východního bloku.

V Ústí v roce 1964 stali hvězdou pravidelných hudebních večerů pro mladé tvz. Spirál v Kulturním domě pracujících.

Několikrát získali Spirálu – ústeckou bigbeatovou obdobu filmových Oscarů a hráli i v Jugoslávii. V roce 1969 si z politických důvodů museli dát roční přestávku. Repertoárem z písní Olympiku, Petra Nováka, Beatles, Creedence Clearwater Revival i dalších legend 60. a 70. let bavili návštěvníky tanečních zábav do první poloviny 90. let.

Dnes jsou vystoupení Bonifantů spíše příležitostná, hrávají např. na plesech. Přesto na ně ale publikum nezapomnělo, v roce 2001 byli bronzoví v anketě Ústecký slavík, vyhlašované agenturou For a Ústeckým deníkem.

Na první ústecké plesové vystoupení Bonifantů vzpomíná Ivan Dostál: „Bylo to v roce 1965 ve velkém sále STZ. Hráli jsme s Bonifanty asi hodinu jako hosté. Když jsme skončili, konferenciér sdělil publiku: „Dohrála skupina Bonifanti a teď přijde na řadu zase hudba.“ Na to nezapomenu,“ pobaveně se ohlédl spoluzakladatel skupiny.

Ale nic netrvá věčně, Bonifanti už uvažují o rozchodu. „Půjde o jeden z našich posledních koncertů,“ potvrdil včera Ivan Dostál.