Slibuje netradiční humor, toho budou ale plná i další představení Forbíny. Odpovídal Zdeněk Kymlička z agentury For.

Které představení má rekord v nejrychleji prodaných vstupenkách?
1. místo „S Pydlou v zádech“ (rok 2008), 2. místo „Kumšt“ s Janem Třískou (2007).

Bylo některé i tak vtipné, že jste při něm i vy sám „padal ze židle“?
I sám se bavím, ze židle jsem naštěstí zatím nespadl. Mám rád diváka, který nemá strach a nestydí se zasmát. A když smíchy spadne, tak mu rád pomohu se zvednout.

Jakou roli v případě Forbíny hrají přání diváků?
Každý rok je vyzvu, aby mi dali návrhy. Ozývají se i emailem, navrhují ale v drtivé většině herce a ne hry. A letošní důkaz? Účast Petra Nárožného. Vybral jsem vynikající komedii „…vstupte!“

Musíte hru vidět nejprve vy sám?
Není to podmínka, i když je to dobře. Mám však své špiony v Praze, kteří jsou naladěni na stejnou notu jako já a dávají mi své „hlášení“.

Letos nepřijede Josef Dvořák. Proč?
Josef Dvořák hrál na obou ročnících. Lze říci, že moje pořádání podzimních návštěv tohoto „skoroústečáka“ dalo trochu i podnět ke vzniku Forbíny. Loni přijel „s Pydlou v zádech“ a ta hra byla divácky tak úspěšná, že jsem ji opakoval zjara. Myslím však, že vystoupit během roku v Ústí třikrát by bylo moc.

Hraje se letos představení, o které jste usiloval už loni ?
Ano. Je to hned první představení „Co jinde neuslyšíte“.

Co nás v něm od Evy Holubové a Boba Klepla čeká?
To je přece jasné. Co jinde neuslyšíme! A ještě zajímavost – přivezou si i velice zvláštního hosta.

Budou ti dva stejně nevypočitatelní jako třeba Suchánek s Genzerem?
Ano, mám dojem, že v případě Evy Holubové ani nejde odpovědět jinak.

Oba se pravidelně objevují v pořadu Hádej, kdo jsem. Pomůže to Forbíně?
Každé zviditelnění pomáhá. Někteří diváci dají jen na kladné zviditelnění a jiní – těch je ale méně a méně – i na záporné. Jsem rád, že se pan Klepl a paní Holubová zviditelňují kladně a ne třeba tím, že bojují o Artura a omdlévají zoufalstvím na jevišti.

Možnost zamluvení vstupenek je od půlky léta. Pociťujete i vy krizi?
Bohužel, to je nyní naše „výborná“ kamarádka. Jsem moc rád, že drtivá část loňských partnerů přes své těžkosti Forbínu podpoří. Je méně rezervací a větší boj o diváka. Jedna dáma mi vytkla, že je drahé vstupné. Ale vstupné je letos v průměru o 100 korun nižší než loni. A cena nejdražší vstupenky je o 150,- nižší než v kulturním stánku v Ústí. A můj divák dostane ještě občerstvení a frťana zdarma a vítá ho další program již ve foyer.

Podle čeho hry vybíráte? Je podmínkou, že je před tím nesmělo Ústí vidět? Že je dovezete první?
Je fajn, jedná–li se o ústeckou premiéru. Loni to bylo všech pět her. Na druhou stranu je uvedení hry před Forbínou někdy dobrá reklama. Kumšt se hrál v červnu v ústeckém divadle a za 4 měsíce byl uveden na Forbíně před vyprodaným sálem.

Na kterou hru by si diváci měli s nákupem vstupenek pospíšit?
Chce–li divák vidět konkrétní hru, měl by jít do předprodeje či provést rezervaci na predprodej@agenturafor.cz (už jen 3.,4. a 5. hra) – zájem je v zásadě o všechny hry.