Je neděle a zima, protivný vítr se prohání nad řekou a nepočetný štáb filmařů pracuje na břehu Labe. Právě tu vzniká nový film Petra Nikolajeva.

Natáčení filmu Klub osamělých srdcí na železničním mostě začalo v 9.00 hodin a ačkoli bylo nedělní ráno dosti chladné, na náladě štábu to nebylo příliš znát. Mezi jednotlivými scénami si filmaři našli prostor i na vtípky a vyprávění z předchozích natáčecích dnů.

„Snažte se, aby v záběru nebyla vidět ta novostavba na druhé straně,“ dirigoval kameramana režisér. Fórum se tak do filmu nejspíš nedostane, ale vychytat ten správný moment stejně nebylo vždy jednoduché.

Chvílemi záběrům vadil vlak projíždějící přímo nad „placem“, jindy se naopak na vlak čekalo. Krátké přestávky způsobovala i hlášení doléhající sem z hlavního vlakového nádraží, a tak byli zmrzlí herci i členové štábu vděční za teplý čaj či polévku.

„Kamera?“ „Nemůžeme, na druhé straně neustále projíždějí auta,“ bylo slyšet jindy. „Vyměňte skla a záběr trochu poupravíme,“ velel na Střekově Petr Nikolajev.

Natáčení se zdálo náročné a chvílemi i dost zdlouhavé. Ukázalo se však, že žádný z problémů, se kterými se štáb musel potýkat, nebyl neřešitelný.

Kolona vozidel s nejrůznějším vybavením, technikou a lidmi připravenými přidat ruku k dílu si se vším poradila. Železniční most se tak například dočkal kusu nového nátěru, když v záběru vadily oranžové fleky, které scénu kazily.

Herce Romana Říčaře se Zuzanou Kajnarovou však menší zdržení nijak nerozhodilo a po několika klapkách se štáb mohl přesunout k natáčení dalších záběrů do nedaleké Děčínské ulice.

Snímek, jenž kromě Ústí vzniká také třeba v Děčíně, by měl být hotov během devatenácti natáčecích dnů. K divákům by se měl dostat v příštím roce.

ZPRACOVAL Martin Klimeš