„To, co jsem viděl z Haiti v médiích, se mnou hodně otřáslo. A když jsem zjistil, že se dva koncerty na pomoc Haiti odehrály i v Praze, řekl jsem si: Proč ne také v Ústí?,“ uvedl v pondělí 25. ledna Emil „Emílio“ Dvořák z občanského sdružení Ústecká kulturní platforma ´98 (ÚKP).

To vydává kulturní měsíčník Nové ústecké přehledy a charitativní akci pořádá společně s klubem UL guána a libereckou organizací Hand for Help (www.handforhelp.cz), která se chystá vyslat na pomoc Haiti mobilní nemocnici. „Na její transparentní účet Hand For Help celý výtěžek benefice věnujeme,“ uvedl Dvořák.

Není to ale poprvé, co Ústecká kulturní platforma ´98 podobnou akci pořádá. Už v roce 2002 připravila hudební a divadelní festival Ústí pod Labem, odehrál se v Chabařovicích u Ústí.

Jméno dostal podle písničky místní punkové skupiny Houba, výtěžek akce UKP ´98 společně s ústeckým Českým červeným křížem rozdělily mezi občany, nejvíce postižené katastrofálními povodněmi v srpnu 2002.

„Seznam vystupujících skupin už je uzavřen, pomoc od občanů ale uvítáme,“ řekl pořadatel. „Jen ale ne žádné věci, balenou vodu či potraviny,jako v případě podobné přírodní katastrofy v Čechách,“ dodal Emil Dvořák.

„Pro naši organizaci je takový koncert naprosto výjimečný. Je to první akce pro veřejnost, která se bude konat na podporu naší mise. Pořadatelé nás sami s touto nabídkou oslovili a my si jejich zájmu a pomoci velice vážíme,“ doplnila Eva Kochová, koordinátorka liberecké organizace Hand for Help.

Ta plánuje vyslat mobilní nemocnici do Haiti zhruba v polovině února.

Plakát na benefici v klubu U Leguána.