Stanů si užijí návštěvníci Mezinárodního festivalu animovaných filmů AniFest 2010. A to již za 8 dnů.

„Od 18. do 23. května si zde festivaloví hosté, ale i milovníci kulturního veselí z Teplic a okolí, užijí hudbu, projekce, divadla,“ slibuje Libuše Maxová, spolupracovnice pořadatelů. „A zejména pak setkání s lidmi, které by jinde neměli možnost potkat,“ doplňuje s nadšením v hlase.

Stan v parku

AniFest „rozbije“ na začátku lázeňského parku stan Vostopětka, v České republice jeden z nejlepších.

V úterý 18. května v něm je zahajovací večírek, ve středu zde vystoupí trip-hopová skupina Narcotic Fields, připomínající slavné britské Portishead. Naopak nikomu není podobný severočeský originál Xaver Baumaxa.

Tento litvínovský „opičan“, jak si sám říká, se asi ve čtvrtek spolehne na kytaru či minimum spoluhráčů, zato písničkář a spisovatel Vlasta Třešňák zahraje v pátek v doprovodu rockové kapely.

Hudba od 22.00

„V sobotu 22. května pak ve stanu čeká na návštěvníky ojedinělá VJ party, která kombinuje elektronickou hudbu a animace. Takový program přeci nesmí na AniFestu chybět,“ tvrdila Libuše Maxová. Všechny koncerty startují ve 22.00 hodin.

Podle Jakuba Hory, ředitele AniFestu, je festivalový stan klíčovou výbavou celé akce.

Místo setkávání

„Je to místo setkávání a vrcholí tu festivalová atmosféra. Přitom je otevřen každému. Pouze pro koncerty musí mít návštěvníci akreditaci či vstupenku. Vstupenky na koncerty přijdou na 48 korun, lze je koupit v pokladně Domu kultury Teplice,“ uvedl.

Nejen hudbou ale stan „bude živ“. Každé odpoledne zve děti na loutkovou pohádku. Bude–li pěkné počasí, odehraje se ve stanu i před stanem.

„Loutkáři mají na programu mj. Perníkovou chaloupku, Barona Prášila či pohádku O Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém.

Kavárna i terasa

Další stan, příjemná festivalová kavárna, bude k dispozici během dne mezi Krušnohorským divadlem a KD Teplice. Slibuje příjemné posezení i setkání s řadou festivalových hostů. S mistry animace se lze také setkat na terase Krušnohorského divadla. v Teplicích.