Na to vše lákala sobotní akce Slavnosti Země Zlatopramen do ústeckého amfiteátru natolik, že na koncert skupiny roku Monkey Business tančilo a ohňostroj sledovalo ve finále plné letní kino.

Na své si v největším amfiteátru Čech přišel každý, ani účinkující neměli o publikum nouzi. „Slavnou skupinu Mig 21 s hercem Jiřím Macháčkem u mikrofonu zveme už na odpoledne. Přilákají do letního kina dostatek návštěvníků,“ věřil Jan Vyleťal z pivovaru Zlatopramen, který oslavu pořádal.

A nespletl se – už na Mig 21 po 15. hodině byl amfiteátr slušně plný. Jen fronty u stánků byly menší než před 14 dny na megakoncertu Tří sester tamtéž. To proto, že ústecký pivovar, patřící Heinekenu, byl na své návštěvníky lépe připraven. Výčepních míst bylo více. A že se po vystoupení Macháčka a spol. spustil silný déšť?

„Nám to nevadilo, byli jsme připravení,“ tvrdila návštěvnice Jana z Teplic zpod pláštěnky. „A že nám pršelo do kelímků s pivem? Alespoň ho bylo víc,“ dodala s úsměvem.

„Přijeli jsme ale hlavně na Gaia Mesiah,“ prozradila ještě před koncertem této tvrdě rockové skupiny. Dnes dost slavná Gaia se zpěvákem u mikrofonu měla víc štěstí než chomutovští X left To Die.

„Ti zde sice původně měli hrát, ale na pivovar byli moc tvrdí. Určitě je ale uvidíte na festivalu Vysmáté léto v Kadani,“ prozradili pořadatelé.

Více o soutěžích, volbě Miss Zlatopramen, fanynkách Marka Ztraceného či skvělém finále s Money Business najdete v zítřejším vydání Ústeckého deníku a dalších Deníků v Ústeckém kraji. A také na těchto webových stránkách.