Režisér Pavel Trdla, který ji se svým divadlem nastudoval, představuje svůj letitý a zkušený soubor slovy:
„Mladá scéna je jedním z divadel hrajících pro děti a mládež. Svůj repertoár zaměřuje zejména na tvorbu klasiků domácích i zahraničních. Inscenace se snaží obohatit zajímavou scénografií, netradiční světelnou a zvukovou složkou a různými efekty, které by dětem vytvořily svět plný kouzel a imaginace.“

Na otázku, proč se rozhodl právě pro tuto pohádku, Pavel Trdla vysvětlil:
„Velký úspěch s inscenací Aladinova kouzelná lampa, v níž jsme poprvé použili projekci jako zpestření představení, mne inspirovala k pokračování této metody. Sami jsme si totiž průzkumem zjistili, že je naším nejmladším divákům velice blízká, mají ji rádi,“ prozradil.

Režisér, nadšený z podoby nové inscenace, tvrdí, že nová pohádka O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku je další perlou dramaturgie Mladé scény. Divadla, které vybírá pro děti to nejlepší z pokladů české tvorby.

„Pro dnešní děti a jejich rodiče se tato pohádka stala – díky kouzelníkovi filmového plátna Václavu Vorlíčkovi – hvězdou, která zazářila poprvé v roce 1978. Od té doby je pohádka Princ a Večernice stálicí, která nikdy neuhasne,“ věří divadelní režisér.

Ví ale také, že se divadelní tvorba nesmí snížit k tomu, aby byla jen zrcadlem filmových děl.

„A proto je samozřejmě naše pohádka trošku odlišná. Naše dvorní autorka Kristina Herzinová ji přešila do divadelního hávu, který bude sedět na míru našemu souboru,“ věří Trdla.

Přiznává současně, že realizace nové pohádky byla velmi náročná. „A to tak, že jsem ke spolupráci přizval celý štáb spolupracovníků: kameramana Iva de la Rentiéra, animátora Tomáše Chudomela i členy Městského divadla v Mostě Jiřího Krauze, Lukáše Rouse a Vítka Herzinu,“ přiznal režisér z Ústí.

Příběh nabídne řadu kouzel, světelné a zvukové efekty, scénickou hudbu i písničky skladatele Jana Beneše pod taktovkou režiséra Pavla Trdly. Věří, že se od premiéry stane lahůdkou nejen pro malé diváky. Repríza bude v DK Ústí v sobotu 3. října 2010.

Síla Mladé scény je v představeních i v práci s dětmi a mladými lidmi, které baví dělat divadlo v kolektivu.
„Právě pro nadšence chystáme na čtvrtek 30. září od 17.00 do 20.00 v kinosálu DK nábor do dramatického kroužku pro děti, herecké přípravky pro mladé i konkurz do zájezdové skupiny MLS,“ dodal režisér.