V roudnické hale pod Lipou tak uvidíte v pátek 10. prosince hned čtyři skupiny: české rockové party Votchi, Blue Rocket a Navostro.

Hvězdou večera bude britská rocková legenda Ken Hensley, bývalý zpěvák a šéf populární skupiny Uriah Heep, autor jejích největších hitů včetně Lady In Black. Zpěvák, kytarista a hráč na klávesy, který je v současnosti na sólové dráze. A jeho kapela Live Fire je v neskutečné formě. Dokázal to už předloni v Bílině na koncertě pod kopcem Bořeň, ale i letos na konci srpna na rockovém megakoncertu Řípfest ve stínu hory Říp.

Ale právě tam bylo jeho vystoupení dost nešťastné. Po dvou hitech, právě skladbě Lady In Black a dalším hitu Wizards, zjistila kapela, že nefungují klávesy hammond.

Proto se nyní Ken vrací, pořadatel Vladimír Veselý z Roudnice nad Labem správně nazval koncert „Co na Řípfestu nebylo“. Přečtěte si tedy ke koncertu úplně nový rozhovor s Kenem Henslym, narozeným v roce 1945 v Londýně.

Zasoutěžte si o vstupenky na Henslyho
Roudnice nad Labem – Chcete vidět zcela zdarma show britského rockera Kena Henslyho již v pátek 10. prosince 2010 v roudnické Sportovní hale Pod Lipou? Pak zkuste štěstí v soutěži, kterou pro vás připravil Deník ve spolupráci s pořadatelskou agenturou MV Cover.
Soutěžní otázka zní: Která další světová rocková skupina hrála loni v Bílině vedle Kena Henslyho s Live Fire?
Napovíme – jsou slavní a ze Skotska.
Odpovídejte do středy 1. prosince na emailovou adresu radek.strnad@denik.cz
Hodně štěstí v soutěži!

Právě intenzivně pracujete na svém novém albu. Co bylo prvním impulzem k psaní písniček na něj? A prozraďte - od kdy vznikají?
Já jsem neustále zabraný do psaní… vlastně pořád… Píši poezii i věci, které se týkají písní. Takže když dostanu šanci udělat nové album, mám vždy připravený materiál, ze kterého mohu čerpat. Jsem křesťan a věřím v Boha. Věřím, že Bůh je má inspirace pro všechny písně, které zpívám. Vlastně on je stvořitel a já jsem jen člověk. On moje písničky píše na papír, já jim dávám život na pódiu nebo ve studiu. Tento druh inspirace nemá konce. Ano, je nekonečný.

Jaký to je pocit, chystat album se skvělou kapelou ve skvělé formě?
V tuto chvíli jsem velmi šťastný. Máte pravdu – mám skvělou kapelu, skvělou vydavatelskou firmu a věřím, že i výbornou budoucnost před sebou. Neznám mnoho lidí, kteří jsou ve stejné pozici, jako jsem nyní já.

Zajímalo by mě, o čem bude pro vás ta zcela nejzásadnější písnička alba? A dá vaší nové desce také jméno?
Na tuto otázku nemohu úplně přesně odpovědět. V současné době se věnuji mixování celého alba, jsem nadšen všemi písněmi z něj. Možná, že později budu mít důležitější píseň, ale teď se mi líbí všechny stejně.
V tuto chvíli se naše nové album nazývá „Live Fire“, název samozřejmě dostalo podle jména mojí kapely. Ale tohle se může změnit.

Fanoušky by jistě zajímalo, zda uslyší druhý prosincový pátek na koncertě v Roudnici alespoň nějakou ukázku z vaší novinky.
Je mi líto, ale to nepůjde. Ještě jsme neměli čas zkoušet.

Bude mít vaše připravované album jednotné téma, půjde o takzvanou koncepční desku?
Opět musím říct že ne. Připravujeme klasické rockové album. Napsal jsem ho – a s kapelou Live Fire natočil – , abychom se z něj těšili… a vyhnuli konceptům nebo dalším pravidlům.

Měla by některá nová písnička i někoho vyburcovat, probudit jej třeba z letargie? Jste bojovník?
Ano, určitě jsem bojovník! Asi už bych tady nebyl, kdybych nebyl. Rád porušuji nebo obcházím pravidla, ale nikdy nejdu tak daleko, že bych tím mohl někoho zranit nebo naštvat. Ale jsem moc rád, že můj manažer a moje kapela uvažují stejně jako já! V mnoha směrech jsem se v produkci tohoto alba vrátil ke způsobu uvažování 70. let. Možná tak probudím a vyburcuji lidi, kteří jsou jako já. Už jsou unaveni hudebními nesmysly a zbytečnostmi, které mám neustále přehrávají rádia nebo TV program VH1!

Co jste říkal na nápad udělat koncert těch, kteří nemohli odehrát pod Řípem regulérní koncert? Je to pro vás i satisfakce?
Popravdě, já nejdřív nevěděl, že to mají pořadatelé s tímto koncertem vymyšlené. Ale určitě souhlasím! Je dobré dát šanci kapelám, které neměly možnost si na Řípfestu zahrát. A protože tam v našem případě bohužel vznikl problém s varhanami, naši fanoušci neměli moc šancí si nás poslechnout, že? Takže je to opravdu dobrá myšlenka!

Máte prý rád tučňáky. Od kdy, po nějaké konkrétní zkušenosti?
No tedy! Kdo vám to řekl? Vlastně mám rád všechna zvířata – a možná až moc. Ale u tučňáků mě vždycky rozesměje to, jak chodí. Asi je vidím jako zlobivé děti (smích).