Její 5. ročník dnes od 20.00 hodin v ústeckém divadle pořádá modelka a Miss Sympatie 2002 Lenka Kocmanová Taussigová. A zve na ni slavné MISS i modelky, zazpívá David Deyl, vše uvede herec Jan Čenský…

„Čas neúprosně, ale spravedlivě běží, dnes letí. Do pěveckého sboru Koťat dochází stále nové děti. A přesvědčila jsem se, že tito malí zpěváčci touží zpívat těm, které mají rádi. Nejstarším „koťatům“ je letos kolem 41 let. Nedávno mě požádal dramaturg plzeňského rádia o souhlas se zařazením písničky Stavíme dům do reklamy stavební firmy. Majitel firmy – bývalé kotě – zpíval tu písničku, když mu bylo 6 let! Těší mě, že vzpomínky jej přivedly k začátkům vzniku sboru,“ přiznala sbormistryně Eva Koupilová.

Koťata veřejně vystupují od roku 1976. Hudební skladatelé Josef Říha, Janové Oliva a Bůžek, Igor Heinz, Petr Jistel, Fr. Kumpera i Václav Prejzek jim věnovali písničky i muzikály dodnes originální, moderní, děti je rády zpívají. Písničky psané na míru i nadšení všech, kteří za 35 let s Koťaty spolupracovali, pomohlo k dosažení řady úspěchů.

Letos připravil sbor z archivních snímků materiál, který popisuje a vzpomíná na koncerty po celé ČR i v médiích. Materiál uložený na DVD bude důstojnou vzpomínkou pro všechny věkové kategorie Koťat. Pro zakládající zpěváčky jde o vzpomínání, ti stávající si hodnotu obrazového i zvukového materiálu uvědomí později,“ věří Eva.

Vzpomíná ráda na benefice Krása pomáhá dětem pro dětské odd. Masarykovy nemocnice. Již popáté na něm budou Koťata spolupracovat s Lenkou Vinickou, režisérkou Státní opery v Praze. Povzbuzují ji slova režisérky „S Koťaty je radost pracovat, jeviště jim zcela svěřuji, věřím jim.“

„Letos jsme v choreografii písní vytušili přání malých zpěvaček a umožnili jim být na chvíli nevěstinkami. S kostýmy nám vyšel vstříc místní svatební salon Noblesse – Paris z Vaníčkovy, děkujeme. Pomohl tak i benefici, dětem,“ dodala Eva Koupilová.