Ten den zazní na menším pódiu kina o dost tvrdší hudba. V 15.00 tu začne soutěž rockových kapel ze severu Čech. Zahrají Arashit, Real Incident, Igloochicks a Face Are Fiction. Soutěžit měli i Toxic People, ale přišli o bubeníka. Nahradí je asi No Discipline. Od 20.00 ukončí klání jediný Kabát Revival, v němž je zakládající člen pravého Kabátu.

„Letos má každá kapela za úkol nacvičit si slavnou irskou lidovku Whiskey In The Jar ve verzi, jak ji hraje americká Metallica. Kdo to udělal nejlépe, o tom rozhodne porota z diváků,“ řekl pořadatel Antonín Kny.


O dva sudy piva


Ve hře jsou, jako v soutěži o sbírání zátek z maxilahví Zlatopramen 11, dva sudy piva. „Metallicu máme moc rádi. Někteří z nás navštívili i koncert v Praze,“ řekl Petr Zahrádka, kytarista a textař skupiny Real Incident.

„Metallica pro nás představuje spíš nostalgické vzpomínky na pubertu, kdy jsme hodně poslouchali jejich starší CD. Dnes nás ovlivňují jiní, ale teď, kdy hit Whisky In The Jar zkoušíme, si troufám tvrdit, že ji už známe všichni (smích). Je to hrozná odrhovačka, klasická lidovka,“ smála se Alena Uhlířová, bubenice i manažerka Arashitu.

„Jsme rádi, že můžeme na Pivovarských slavnostech hrát, to ostatní je spíš věc štěstí,“ řekla k soutěži. „Snad některá z kapel přijde s vlastním originálním pojetím soutěžní písně a bude za to patřičně odměněna,“ věří.


Bude Garden party?


„Jestli jsou 2 sudy piva motivace? Nevím. Ale myslím, že soutěžícím nejde jen o nějaký ten sud piva,“ řekl Petr Zahrádka. „Vyhrát, určitě bychom je společně vypili na zaběhlé Garden party s našimi blízkými fanoušky,“ slíbil.


„Sud piva se v domácnosti vždycky hodí. A co vlastně jiného na Pivovarských slavnostech dát jako výhru než sud piva?“ zeptala se ještě bubenice Arashitu.


Mrzí nás to


„Moc nás mrzí, že na tak velké akci nebudeme. Hráli jsme tu před dvěma roky a bylo to skvělé,“ řekl kytarista Benji z Toxic People. A dodal důvod neúčasti Toxiků: „Bubeník Pišta se vrátil na jaře po operaci páteře do sestavy, jenže na poslední zkoušce tuto sobotu zjistil, že už to nezvládne. Záda ho opět rozbolela natolik, že skončil s hraním.“


Samotný bubeník s hořkostí v hlase uvedl: „Je vidět, že mi ten invalidní důchod nedali jen tak.“ Fanoušci přijdou o „toxickou“ verzi hitu Whiskey in the Jar jako reggae. „Byla to sranda, určitě to lidem zahrajeme na některých dalších koncertech, až seženeme bubeníka,“ slíbil Benji.


No, moc nás nebaví


„Hity Metallicy snad zná i malé dítě, nejen my,“ smál se Lukáš Vaněček (bicí) z Igloochicks. „Nejraději máme CD St. Anger, ale myslím, že většina z nás momentálně poslouchá jiné kapely,“ soudí.


„Soutěžní song známe v několika podobách, většinu z kapely moc nebaví. Ale i proto úprava, ve které ho zahrajeme, bude hlavně zábavná,“ slíbil. A co slíbí fanouškům? Tedy když kapele svými hlasy pomohou vyhrát?


„Čeká nás pak mejdan s kapelou na zahradě + všichni věrní fans. Zahrada, léto, skoro prázdniny – to už je motivace jako blázen, proč se snažit vyhrát!“

Sbírejte uzávěry, vyhrajte 2 sudy

„Kdo přinese do areálu Letního kina na Pivovarské slavnosti Zlatopramen 2011 v sobotu 11. června nejvíce zátek z maxilahví (maxi bottle) Zlatopramen 11, vyhraje 2 sudy piva,“ slíbil Antonín Kny, pořadatel Pivovarských slavností.
j „Polypropylenové zátky od vítězů – a věřím, že jich ten nejlepší přinese opravdu hodně – poslouží k výrobě 1 stolu a 4 židlí. Umístěny budou v jedné z provozoven Zlatopramenu,“ vysvětlil Antonín Kny.