HLASUJTE I VY NA NAŠEM WEBU O NEJLEPŠÍ KAPELU
(podívejte se na video a vyberte svého favorita)

„Měla jen o hlas víc než druzí Faces Are Fiction z Mostu,“ řekl Antonín Kny, jeden z pořadatelů akce. Jaroslav Špecián, kytarista i zpěvák Mosteckých – kluk s tričkem jakoby od krve – se po soutěži ohlédl. „I minule to tak bylo,“ litoval.

Alena Uhlířová (bicí) z Arashit soudí, že její kapela opět měla štěstí. Mrzí ji ale, že nehlasovala porota, která původně měla hodnotit, jak si skupiny s Metallicou poradí. „Nikdo nechtěl do poroty jít,“ vysvětlili pořadatelé. Takže opět rozhodovalo publikum.

Arashit hrál soutěžní song blízko Metallice, kapela sama to přiznala. Druzí No Discipline, pohodová kapela hrající funky a soul s prvky jazzu, pojala soutěž ve svém stylu. Song udělala „do latiny“ s kytarou jako od Carlose Santany. „Poslechli jsme si originál jen dvakrát. Tak jsme zvědaví, co z toho vznikne,“ tvrdili před tím. Ale vznikla příjemná věc: co na tom, že měli ND nejmenší publikum?!

Jinak tradicionál Whiskey In The Jar udělali grungeoví Igloochicks, jejichž zpěvačka pro mne byla překvapením. Příjemným, samozřejmě. Množství fanoušků při koncertě – a fakt že tančili – zase příjemně překvapilo kapelu.

„Udělali jsme Whiskey In The Jar jako country po vzoru Dubliners,“ vysvětlil Lukáš Vaněček, bubeník Iglo〜o〜chicks. A bylo vidět, že si to dost užili. Ostatně, stejně jako předposlední Real Incident. Ti zprvu hráli soutěžní píseň jako umcaca umcaca dechovku, ale posléze přitvrdili.

Po „cobainovsku“ rozervaně a ledabyle pojali song Metallicy Faces Are Fiction. „Měli jsme na ni mít jednoho muzikanta, ale odešel od nás. Tak jsem to narychlo udělal jen já sám na kytaru,“ vysvětlil Jarda Špecián, zpěvák.

„Koncert jsme si užili, těšili jsme se na něj. My moc často nehrajeme,“ prozradila za vítězný Arashit bubenice Alena Uhlířová. Byl to její první koncert, kdy hrála jen bosá. „Lidi tancovali, odezva byla,“ dodala s tím, že vyhrané dva sudy piva vypije kapela se svými fanoušky na zahradní slavnosti. „Ale až v srpnu, dřív se nesejdeme,“ doplnila ještě bubenice.

Vítězný Arashit získal od diváků 133 hlasů, Faces Are Fiction z Mostu 132 hlasů, třetí Iglo〜o〜chicks z Ústí 50. Podpořit kteroukoli z pěti soutěžních kapel můžete opět.