Tragická postavička, která přiznala, že kvůli své aktivitě u drah ztratila kredit u občanů ČR? Nebo člověk zvyklý na slušné peníze, který má díky královskému platu ombudsmana ČD na dost let vystaráno? Která tvář Fejka je pravá?

Pražské divadlo Padni jak padni, které se na festivalu Závislý Zubr už blýsklo hrou o VyVolených z vily, či humorem popravilo legendu Ivety Bartošové, když nastudovalo z bulváru její pravdivý příběh, Petra Fejka v krátké úderné hře nešetřilo. Co chvíli sympatickému holohlavému muži seděl v kanceláři stěžovatel, dokonce nádražák i členka sekty! Lidé umí být otravní! koukalo v tu chvíli ochotnému Petrovi z očí.

Poprvé narazil už při nástupu do funkce. Péťa Žaluda, generální ředitel ČD, si ho podle divadla PJP vybral proto, aby dráhy ukázaly lidem svou vlídnější tvář. A ta vlídnější tvář už při nástupu do funkce řekla řediteli, jak zlepšit image ČD. Radila dát na každé WC ve vlaku toaletní papír. „To byste ho chtěl do každého vagonu? Tolik peněz by stály,“ usadil Petra Péťa.

Pasažéra a la Felix Holzman zajímalo, na co je hnědá páčka nad dveřmi vagónu: „Ono je to tam napsané jen rusky – a já ten jazyk neumím.“ Starší paní chtěla slevu. Nešťastný Petr tvrdil „Slevy máme pro každého“, ale mohl jí nabídnout jen slevovou kartu za tisíc Kč. „Na jednu jízdu?“ žasla. „Tak snad pojedete letos víckrát,“ on na to. A protože pro jejího vnuka tarif nenašel, přidal radu: „Tak ať jede autobusem!“ Když odešla, chytal se za hlavu: „Co já jsem to za člověka?!“

Inu, jak dokazuje umělecké ztvárnění té causy, čtvrt milionový měsíční plat měl exředitel Zoo Praha u ČD vydřený. „Myslím si, že účinkování Petra Fejka u ČD je zajímavé téma,“ řekl Michal Vlasák, autor scénáře a představitel Fejka ve hře. „Chtěli jsme využít toho, že se velká část festivalu odehrává na nádraží. Vybrali jsme si tedy toto téma, ale je to pro nás hrozné trápení. Baví nás to, jen máme problém sejít se na zkoušky. Rádi si děláme legraci z aktuálních věcí, o kterých se mluví!“ dodal s tím, že premiéra byla i derniérou hry.