Bylo v tom nadšení i experiment, asi maličko naivity, chuť být jiný. Proto pořádala parta lidí okolo Drum Rock Baru v sobotu na 5 místech v centru Ústí 1. Drum Rock Fest, proto žily kluby jazzem, hard rockem, metalem, punkem, taneční hudbou… I proto akci Deník rád podpořil, byť nás „nutila běhat z místa na místo, abychom to zajímavé viděli.

V sobotu bylo krásně, a tedy i „hřích“ jít do klubu ve 14.00. Snad to chce na příště zvážit možnost otevřené scény venku; jenže kdo to mohl tušit?

Bravo Stereobeat

V klubu Doma se u vchodu dozvídáme: Stereobeat (Ústí) odehráli asi nejlepší svůj koncert vůbec. „Byl skvělý zvuk, vážíme si, že lidi přišli. I když jich mohlo být víc,“ řekl kytarista Čehý (ex UDG). „Slyšeli i novou písničku,“ dodal Jelen (baskytara), jeho kolega i manažer kapely.

První (pro nás) hráli domácí rockoví Točílas, proslulí převleky a třemi (občas i rapujícími) zpěváky. Ač zaměnili kostým kravičky za pyžamo z nemocnice, myšák u mikrofonu deklamoval a publikum si s kapelou notovalo, že se mu chce Čůrat. Sedma byla zábavná jako vždy.

Pivko i song upírů

V Drum klubu překvapili Sklap z Děčína. Jejich občas naivní punk bavil, zpěvák šel i k lidem blíž, ale stačil mu k tomu krok ze stupínku z pódia. Dali upíří song, opěvovali pivečko, byli potemnělí, veselí i odvázaní…

I alkopartička Puč mi drát (PMD, Děčín) byla punková. „Baví mě, jsou originální a dobří na to, že hrají jen rok,“ řekl v klubu Circus hudebník z jedné z kapel. Zazpívali Bilanční i Cigára a byl čas jít do Doma na Starou školu (Ústí).

Bezkonkurenčně zatím největší drive, show a světla měla tato hard rocková legenda se zpěvačkouživlem. Ta jakoby (s novým bubeníkem) vlila starým pardálům energii do žil. Lidé znali texty, kapela komunikovala s publikem, ukázala pohyb i fajn pózy, zněly i hity z nového CD kapely. Jsou to profíci, důstojná předkapela Arakainu. Zněla kytarová sóla ředitele Vítka Štefla, věřím, že si je ani muzikanti metalového Arakainu nenechali ujít!

Ještě ze Školy prchám zpět do Drumu na The Deviant (Teplice). Před klubem na Mírovém náměstí právě kapela řeší, kde zaparkovat. „Tady za barák je to lepší,“ hlásí kdosi. V klubu asi 20 lidí, Devianti hrají „gotickou“ baladu Křížová výprava Král a kříž. V hitu Zrzavá láska zní jižanský rock, přidávají song Impotent. Prý „o někom se to říká, někdy je to i pravda…“

V klubu Circus za chvíli začínají Tryskáči z Ústí. Trio v písničce shání jakousi Marii a zpívá o Michalu Davidovi, ale pocta to není. Valí se na nás punková jízda, je s nimi veselo ale ne stále. A pozor Doma hrají už ve středu jako předkapela punkových vtipálků Horkýže Slíže (SR)!

Nejen Amadeus

Před klubem Doma po 10. hodině až na pár milenců pusto. Všichni uvnitř „paří“ na Arakain. V klubu dusno až k zalknutí, zpěvák Jan Toužimský se co chvíli otírá ručníkem, evidentně trpí. Publikum, zhruba 150 lidí, bylo pestré: rockové máničky i jejich dcery školou povinné. Zdvojená sóla kytar, masivní zvuk, zpěv ani ne moc drsný, hity Prohibice (z novinky). Amadeus, Homo Sapiens…?, Nikdy se nevzdávej… Je to fajn, ale ta lázeň parní je na nás moc. Prcháme radši si to necháme vyprávět. Třeba od rodiny Petanových z Ústí, která vyhrála lístek v soutěži Deníku.

„Na závěr hrála heavy metalová kapela Arakain s jedním ze zakládajících členů Jirkou Urbanem. Arakain to rozparádil, dokonce to rozhýbalo i starší skalní příznivce. 1. ročník akce se tedy vydařil a budeme se těšit na další s kvalitní hudbou!“