Svět módy podal pomocnou ruku světu fotografií spojily se v boji proti rakovině v rámci velkého projektu Rakovina věc veřejná. V ústeckém obchodním centru Forum tak lze až do 25. listopadu shlédnout snímky českých celebrit, práce fotografky Pavly Hodkové. Myšlenku pomoci i výstavu podpořil fotograf Jan Saudek.

„Snímky jsou k mání, jedna za 5 tisíc Kč. Výtěžek podpoří výzkum léku proti rakovině,“ slíbil Michal Ešner, marketingový manažer OC Forum Ústí nad Labem.

Modelem Hodkové stály osobnosti mediálně známé, i téměř neznámé. Všechny ale měly či mají rakovinu. A ta si, jak známo, nevybírá.

Charitativní výstava je putovní. Od března loňského roku tak už pomáhala v matičce Praze, Brně, Olomouci, Plzni, Karlových Varech či například Liberci.

Snímky ukazují také modelku Vlaďku Erbovou, zpěvačky Annu K, Terezu Černochovou, Martu Jandovou či Terezu Kerndlovou, kmotra expozice fotografa Jana Saudka, ředitelku Divadla S+H Helenu Štáchovou, herce Ladislava Freje, cvičitelku Olgu Šípkovou, Václava Krejčíka, moderátora Honzu Musila, zpěváka Láďu Kerndla, spisovatelku Báru Nesvadbovou…

O aktuální výstavě ve Foru, ukazující křehkou hranici mezi životem a smrtí, o expozici dávající naději ale nejen o ní jsme si povídali s kmotrem působivé a emotivní výstavy Janem Saudkem, mužem nezdolného optimismu.

Nedávno jste zavítal do Ústí nad Labem. Přijel jste na vernisáž výstavy fotografky Pavly Hodkové. Ta nafotila fotografie známých i neznámých lidí pro projekt Rakovina věc veřejná. Po jak dlouhé době jste navštívil krajské město Ústí?
Abych se přiznal, tak jsem tady poprvé. Jsem unesený krásou krajiny okolo řeky Labe i města Ústí samotného.

Vaše současná partnerka fotografka Pavla Hodková pochází ze severních Čech, že ano?
Ovšem ještě donedávna měla ústeckou SPZ na autě. Pochází totiž z Chomutova. Ústecký kraj dobře zná, zatímco já jsem Pražák. Jenže Praha mi už leze trochu na nervy, přijel jsem sem rád.

V ústeckém obchodním centru Forum jste byl štědrý předal jste zde šek na 110 tisíc korun pro boj proti rakovině v rámci projektu Rakovina věc veřejná. (Peníze jdou z prodeje fotografií a propagačních předmětů Rakovina věc veřejná, pozn. red.). Prozraďte jaký je váš postoj k této zákeřné nemoci?
Budu se asi opakovat, ale myslím na všechny a vím, že až jednou budou zvonit zvony po celém světe, bude to den, kdy byl vynalezen účinný lék na rakovinu.

Také to je důvod, proč se ochotně účastníte putovního projektu Rakovina věc veřejná?
Charita je dobrá. Co není dobré je to, že ji někdo dokonce dokáže odsoudit. Sám jsem finančně už dříve přispěl na jiné projekty. Pomáhat v takovýchto případech mě těší.