V pátek 25. listopadu pak lze pozvat na společný koncert lehce ústecké bioskop rockové kapely Sníh na schodišti, která si říká Sněhuláci, s českou legendou Natural. Ta vznikla už v 80. letech na základech teplické hard rockové Emise a proslavila se hitem Já na to mám. „Zahrajeme od 20.00 hodin v Rock Clubu Drum na Mírovém náměstí. To je bývalý Londýn, vstupné je 80 korun,“ řekl Deníku Joska Troska, zpěvák a autor textů Sněhuláků.

„Vystoupení maďarské dvojice zde začíná ve čtvrtek ve 20.00 hodin,” prozradil Jan Civín, dramaturg tohoto malého klubu v samém centru Ústí.

„Exkluzivně tak zde zahrají jedni z nejlepších maďarských muzikantů současnosti. Představí program, se kterým nyní obrážejí evropské kluby: je to hudba plná emocí, energie a napětí,” slibuje dramaturg.

Ač má hudba dua od Balatonu kořeny v blues rocku, je žánrově bohatší, hlavně díky neobyčejnému talentu Zuzy. Ta si - podle dostupných videí na internetu - nezadá třeba s velkou americkou hvězdou Janis Joplin, předčasně zesnulou vokalistkou. „Nebo s Arethou Franklin,” načíná žánry zase z trochu „jiného soudku” Jan Civín.

Benkö zdaleka není na evropské hudební scéně postava neznámá. Působí sólově i ve více skupinách či projektech, jeho hendrixovská kytara hraje prim, respektive skvěle koresponduje s hlasem Gardy. A duo samozřejmě i komunikuje s publikem, což také v Café Max dokáží.

„Oba běžně vystupují na o dost větších pódiích, také proto si nenechte ujít jejich mimořádný komorní koncert v Café Max, během něhož dostanete šanci zažít jejich mistrovství z bezprostřední blízkosti,” slibuje a láká na unikátní koncert dramaturg klubu. Vstupenka je tentokrát za 150 korun v předprodeji, snad již nebude vyprodáno.

„Maďarské duo je podobnou lahůdku jako loňské vystoupení australského kytaristy Gwyna Ashtona v Maxu,” dodává Jan Civín.