Za kapelu přišli Marian Gold (zpěv) a Jakob Kiersch (bicí). Večer na pódiu DK je doplnili tři spoluhráči včetně ženy, hráčky na klávesy a baskytaru.

Marian Gold, který kapelu v r. 1982 zakládal, prozradil, že je sice letos čekají i koncerty, například už v dubnu hrají v Chebu, ale hlavně bude tento rok ve znamení práce ve studiu. „Chystáme se vydat novou desku. Chtěli jsme už loni, ale nevyšlo to. Nové CD je pro nás dnes to nejdůležitější.“

Bubeník Kiersch je v kapele kratší dobu, ale poslouchal prý Alphaville. Měl je rád už jako dítě. Pochvaloval si natáčení zatím poslední desky „Catching Rays On Giant“ (2010, Universal). S Marianem slíbili, že z ní večer zahrají tři skladby. „Je skvělý, správně bláznivý, že mohu hrát na jednom pódiu s někým, kdo jako teenager naše písničky poslouchal,“ poznamenal Gold.

„Koncert má jen 60 minut,“ skoro se omlouval novinářům Marian Gold. „Během něj zkrátka nemůžeme zahrát z každé naší desky víc písniček,“ tvrdil opálený zpěvák. A jaký má recept na to, že vypadá i po třiceti letech profesionální kariéry dobře?

„Ten recept je solárium a sporty,“ tvrdil. V tu chvíli měli za sebou 2,5 hodiny v Ústí, zvukovou zkoušku a před sebou velkou večeři a koncert na plese v Domě kultury.

Jak přiznal Gold, kapelu nadchla žádost Karla Gotta o to, aby směl nazpívat hit Alphaville, Forever Young.

„Těšíme se na koncert,“ tvrdili muzikanti. „Techniku sice máme slušnou, ale podstatné je pro nás dnes, jak nám to v pěti hraje. Jsme rádi, že jsou naše koncerty živé, že za nás nehrají jen syntezátory, jako v začátcích Alphaville, když jsme ještě neuměli na žádný nástroj hrát,“ řekl Gold.

Když přišla řeč na zimu, která svírala Ústí v mrazivé obruči, Deník se zeptal, kdy kapela zažila velmi nízké teploty. „V Jekatěrinburgu i v Norsku. Ale v Berlíně dnes byla ještě větší zima než tady,“ prozradil ještě Gold.