Hodně lidí ho už odepsalo. Bulvár ho vůbec nešetřil. Titulky typu: „Müller na pokraji smrti. Můžou za to drogy, alkohol či deprese?“ byly bohužel běžné.

On se ale nedal. Před časem jel úspěšnou koncertní šňůru Potichu Tour 1, vydal nové album „Eště“ (Universal 2011) a opět vyrazil s kapelou po vlastech českých, slovenských i moravských. Tentokrát s Potichu Tour 2, respektive 2,5. S ní se představil i v Domě kultury v Ústí nad Labem. V sále, kde se tradičně konají nejprestižnější ústecké plesy, ale také třeba tradiční Trampský potlach, který i letos zahájí Mezinárodní hudební festival Porta. Publikum zde sedělo a bylo téměř plno. A to i při ceně vstupenky kolem 700 set korun.

„Ústí musím poděkovat. Strávil jsem v něm totiž první tři roky života. Starala se o mě ústecká tetička. Táta herec Vlado Müller totiž věděl, že tady o mě bude dobře postaráno. Takže díky Ústí jsem v Ústí. Děkuji,“ řekl po úvodních písních zpěvák.

Aktuální slovenský Zlatý Slávik s kapelou a hostem Danem Bártou předvedl velmi dobrou show. Prim hrála muzika, ale i světla, mluvené slovo a jistý moment překvapení.

Během dvou hodin zazněly Müllerovy největší hity v nových aranžích, například Nebude to ľahké, Po schodoch, Kníže Rohan, Naša láska letí, Štěstí, Cigaretka na dva ťahy a také písně o dost méně známé – například Chelsea hotel.

„Právě v Chelsea hotelu v New Yorku jsem se ubytoval na jeden den. Vytvořil jsem tam tři věci: píseň, fotografické snímky a knížku. Je to velmi inspirativní místo, kterým prošla řada světových hudebníků, výtvarníků a umělců,“ vzpomínal zpěvák.

Ústecké publikum mohlo slyšet od Richarda Müllera i hit z pera známého dua autorů Hapky a Horáčka – Rozeznávám. Výborně do dvouhodinovky zapadl i Dan Bárta, host Potichu Tour 2. „Je to velmi nebezpečný chlapík,“ řekl na jeho adresu Richard.

„Nechtěl jsem, aby byl host mého turné jenom vatou. Ale aby to byl někdo stejně dobrý či spíše lepší než já,“ usmál se Müller.

Dan Bárta zpíval Müllerovu skladbu Už asi nie si ale i duet s hostitelem Tlaková níž. Tu přitom spolu zpívají déle než deset let. Na YouTube si totiž lze pustit záznam tohoto jejich z listopadu 2001 z pražské Lucerny.

V únoru se stal Richard Müller potřetí otcem. Vypadá to, že syn Markus mu dodal další síly a energii. Tu společně s kapelou předal ústeckému publiku v míře vrchovaté. „Pravda, úvodní písnička mu moc nevyšla. Ale pak už to jelo ke spokojenosti všech,“ pochvaloval si i Vítek Hnízdil, návštěvník koncertu.

Ústí Richardovi na oplátku poděkovalo vestoje. „Měla jsem obavy, jak bude Müller vypadat, jak zazpívá. Ale jsem mile překvapena. Vypadá dobře a stejně dobře zpívá. Je to muzikant s velkým M,“ byla spokojena s jeho show také návštěvnice Pavla Vosáhlová.

Divačka Marcela z Ústí, která vyhrála vstupenku v soutěži Deníku, úvod show propásla – popletla si totiž termín zahájení. Poté ale své pocity shrnula pochvalnou zprávou sms do redakce Ústeckého deníku: „Muller, Barta, skveli muzikanti, emoce + intelekt = skvostnéj zážitek, aplaus, stalking. Děkuji moc.“