Moderátorka Halina Pawlowská, modelky Kateřina Průšová a Iveta Lutovská, zazpívají Martina Pártlová
i Petr Poláček, šaty předvede Mirek Šimůnek. Tak bude vypadat v pondělí 4. června od 19.00 v Ústí v hotelu Clarion exkluzivní módní přehlídka. Představí módu pro letní sezónu, vstupné je 250 korun.

Dramaturgyní akce je známá česká modelka Kateřina Průšová, Miss 2002. „V Liberci v Clarionu jsme letos tuto akci pořádali pošestnácté. A protože v Ústí nic podobného není, rozhodli jsme se ji udělat i zde," vysvětlila.

Její ladné křivky Ústečané znají z benefičních módních přehlídek Lenky Kocmanové Taussigové Krása pomáhá dětem, Kateřina pořádá benefiční soutěž Miss Face, podporuje tak handicapované děti. Rodačka z Chrastavy na Liberecku logicky pomohla 
i svému městu, když se jím prohnala ničivá povodeň.

Kateřino, prozraďte, čím bude zajímavá módní show v pondělí v Ústí? A jaké to je, podílet se na ní aktivně, předvádět?
Modelingu se věnuji stále, možná mám paradoxně ve svých osmadvaceti nejvíc práce. Kampaně se pořád jen hrnou, za což jsem moc ráda, protože dnes jsou mladší 
a mladší modelky. K tomu dělám už dva roky produkci, což mě hodně baví. Organizační schopnosti jsem v sobě měla vždycky, jen jsem se potřebovala realizovat. Akce dělám s Petrem Svobodou, který je současně i mým manažerem. To on mě před dvanácti lety přihlásil na Miss. Už jsme sehraná dvojka.

Čekáte úspěch akce v Ústí?
Jestli čekám? Já v něj věřím! V Liberci je o ni zájem stále, tak proč ne zde?! Doufám, že se tu stane tradicí.

Jak důležitá je pro vaši módní show Halina Pawlowská?
Ona je bavič lidu. Je přirozená, na nic si nehraje, je lidská a za to ji mají lidi rádi. Proto fungují její knížky, moderuje, má své pořady…

Co s vámi udělala nedávná chrastavská vodní apokalypsa?
Prožívala jsem ji hodně, vždyť tam dodnes žijí mí rodiče; otec tam má firmu, zaměstnává dvacet lidí a celá jeho firma byla pod vodou… Byly to starosti, nervy, stres, bylo to šílené – jako za války. Jsem ráda za všechny, co to zvládli. Fungujeme dál! Tenkrát jsme pomáhali lidem, já nakupovala dezinfekci, šaty, udělala v Praze sbírku.  Bylo to hrozný, díkybohu je to za námi. Doufám, že už nás nic takového nepotká.

I já vám přeji klid. Ale pryč od vody – máte nějaké oblíbené zvíře, domácího mazlíčka?
Naše rodina jsou pejskaři, máme rotvajlery (pyšně).

Aha. Tak to ale asi není, soudím,  právě typ psa, který by se hodil s pohlednou modelkou na molo, na přehlídku, že?! Nicméně už jste i byla požádána, abyste se  na molu ukázala s nějakými domácími mazlíčky?
Určitě. Předváděla jsem třeba s králíky nebo s kozami (smích). Se vším možným, já dělám modeling dvanáct let! Tak věřte mi, že i kůň byl na módní přehlídce, tygříka jsme měli,  zvířat bylo hodně.

Máte s nějakým zvířetem neobvyklý zážitek? Třeba že to nevyšlo úplně, jak byste si to pořadatelé a vy představovali?
To ne. Ale mám jiný zážitek. V roce 2008 jsem byla tři neděle na Kubě nafotit kalendář a fotila jsem se tam na volovi, respektive na buvolovi.  (smích)  Byl divoký, oni ho tam někde odčapli, posadili mě na něj a vznikla neobvyklá fotka. Vypadá to exoticky a nebezpečně, pro tu fotku naprosto geniálně.

Připadala jste si nahoře jako král, či jste se i trošku bála?
(váhavě) Ani ne. Já jsme tam neměla žádný pocit, chtěla jsme jen, aby ta fotka dopadla dobře. Nezajímalo mě, jestli si připadám jako král, splnila jsme zkrátka požadavek fotografa.

Takže to na Kubě nebyl výkon hodný kaskadéra?
Ne, to určitě ne. O ten buvol byl hodnej. (smích)

A bude-li dál řeč o zvířatech, snažil se vám někdy někdo vnutit na molo opravdu „velké zvíře", politika či papaláše?
(smích) Ne, to ne. Je spousta sponzorů, kteří se chtějí zviditelnit, ale že bych měla někdy problém s tím, že by mě někdo obtěžoval – to se nestalo. Já mám dobré zkušenosti, jen samá pozitiva.

Vystupovala jste i na tradiční akci Krása pomáhá dětem, benefici Lenky Kocmanové Taussigové, že? Jaký je rozdíl mezi ní a vaší chystanou přehlídkou?
Ano, i pro ni jsem v ústeckém divadle předváděla. Lenka má svůj pořad jako benefici, zatímco na naši módní show přijdou lidi, jako kdyby šli do kina nebo divadla. Pobaví se  a uvidí aktuální letní módní kolekci.

Prozraďte prosím více o své benefiční soutěži Miss Face.
Loni jsme získali 89 tisíc, vždycky si vybereme v databázi Jedličkova ústavu pět dětí, které podporujeme. Uděláme krásný módní večer, volí se Nejkrásnější tvář, tedy Miss Face. Někomu pomáhat, to je moc dobrý pocit.