Na dvou „místech" je dnes dost vidět herec Pavel Nečas. V seriálu Ordinace v růžové zahradě hraje hejtmana, intrikána, o poznání tragičtější roli má v ústecké Funny Girl. Ztvárňuje tu Nicka, partnera a osudovou lásku Fanny Brisceové (Monika Absolonová).

O Funny Girl, zábavném, dojemném i dramatickém příběhu muzikálové zpěvačky ze 30. let minulého století v USA, o inscenaci plné skvělé hudby i výborných choreografií v režii Lumíra Olšovského, jsme si s Pavlem Nečasem povídali. Představení uvede už zítra od 19.00 naposledy v této sezoně Severočeské divadlo opery a baletu.

Váhal jste, zda vzít roli Nicka Arnsteina, přítele Funny Girl (Monika Absolonová), revuální zpěvačky z Ameriky počátku minulého století, otce jejího dítěte a hazardního hráče?
Vůbec neváhal. Je to krásná role, jsem Lumírovi Olšovskému vděčný, že mi ji nabídl. Zahrát si s Monikou Absolonovou a se živým orchestrem ve velkém divadle, za to jsem rád.

Jste s Lumírem Olšovským ze stejné scény, režíruje vás prvně?
Ano. Oba hrajeme v divadle Na Fidlovačce, ale jako režiséra ho zažívám poprvé. Lumíra si vážím, protože při své herecké kariéře stihl vystudovat režii na DAMU. To je neuvěřitelný výkon při tom, jak je zahrnutý prací. Klobouk dolů před ním, že toho dosáhl a že ho to baví!

V Ústí zpíváte s orchestrem, který divadla už moc nemají. Určitě Karlín, ale co Fidlovačka?
Ještě před lety jsme živý orchestr měli, ale nebyl zdaleka tak velký jako ten z Ústí. Takových je dnes už jako šafránu. Na představení se musí podílet spousta lidí a když to má finančně utáhnout soukromé divadlo, je to pro něj opravdu velká zátěž. Dnes už to lze zvládnout jen v divadlech tohoto typu, jako je zde. V Ústí nad Labem je opera a balet, takže se počítá s tím, že je tu i orchestr.

Ústecké divadlo vzniklo před více než sto lety. Jak na vás působí jeho prostředí?
Je nádherné, jsem z něj nadšený. Když jsem přijel do Ústí poprvé na zkoušku Funny Girl, byl jsem tu asi podruhé v životě. (smích) Jsem z opačného konce republiky, z jižní Moravy, nikdy jsem tu ani nehrál, ale teď jsem za tu zkušenost rád. Děkuji ústeckému divadlu, že mi tu možnost dalo.