Tradiční nesoutěžní přehlídka začne v sobotu 22. srpna 2015 v 17.00, občerstvení a stanování je zajištěno přímo na místě poblíž chlumeckého rybníka.

Vstupné je 100 korun, hlavní hvězdou akce, kterou pořádá občanské sdružení Chlumecká alternativa a Radek Fridrich s podporou města Chlumec, budou legendární bluegrassoví Poutníci.

Švédova trojka

Pořadatelé ale letos zvou také úspěšné rodinné trio Švédova trojka, kapelu z Moravského Krumlova. Trio v sestavě otec, matka a dcera má smysl pro humor, hraje příjemnou akustickou hudbu z autorské dílny Bořivoje Švédy a Romana Diviše.

Pro Ústí je pak také důležité, že je Švédova trojka vítěz legendárního mezinárodního festivalu Porta za roky 2012 a 2013 a držitelem autorské a divácké Porty 2013. Ne náhodou je mottem kapely Hudba hrou.

Noční autobusy

Vedle Poutníků a Švédovy trojky na Chlumeckém guláši vystoupí také litvínovská Kvinta, Lusation Grass z České Lípy, Fóršus z Krupky, ústecká Náplava a Nová sekce z Prahy.

V roli moderátora se opět představí Jirka Balvan Balej. Pořadatelé také slibují odjezdy nočních autobusů směr Krupka a Ústí nad Labem.