Prestižní cenu dostal ve středu 3. února v pražském Lucerna Music Baru a to v kategorii Objev roku. Ondřej je student ateliéru Time-based Media Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí, umělecké jméno má Aid Kid.

Ceny Vinyla jsou udělovány předními hudebními publicisty, věnujícími muzice se napříč spektru hudebních žánrů.

„Letošní vítězové jsou asi trochu překvapením. Místo tradičních kapel na nejvyšší uznání dosáhly, vyjma kompilace Jdi a dívej se, jednočlenné elektronické projekty. Všichni tři ocenění patřili mezi favority již po prvním kole hlasování," uvedl za organizátory Pavel Uretšlégr.

Prostorový zvuk a videomapping

Aid Kid, elektronický hudebník, se po sérii nadějných singlů a remixů (Deaths, Kittchen, Lenka Dusilová) dočkal v roce 2015 vydání svého eponymního debutu. Beatová alchymie post-dubstepu si na něm podává ruku s postrockovou epičností a citem pro písňové struktury.

Málokdy je elektronická hudba tak napěchovaná emocemi jako na debutu Aid Kida, na němž hostuje také Veronika Buriánková z Kalle. „Ondřej se v tvorbě věnuje i prostorovému zvuku a práci s videomappingem. V Ústí nad Labem vystoupil loni na jaře ve veřejném sále Hraničář na večeru PechaKuchaNight na téma Zvuk," řekl Tomáš Petermann, mluvčí FUD UJEP.