Akci počasí přálo, lidé tu byli usměvaví a v pohodě, ať už díky pivu Březňák či vínům, nebo voňavým kávám různých národů. Děti si užívaly své atrakce v atriu ústeckého magistrátu, poprvé na Planetě tak mohly vidět Divadlo Krabice Teplice jen jednočlenné. Zdeněk Rusín ovšem svého superhrdinu Mrkvomena za asistence kluka a holčičky zahrál už bez své tradiční partnerky Jitky přímo excelentně.

„Atrakce jen za deset korun? Kde jinde to dostaneme, i v tom je Barevná planeta skvělá,“ pochvaloval si mladý tatínek.

„Nejvíc mi chutnalo hovězí maso z Konga, pak kuřecí maso taky odněkud z Afriky. A teď mě baví česká romská kapela Romba tady na Lidickém náměstí. Super akce, nádherné počasí, vyšlo to perfektně,“ pochvaloval si v sobotu odpoledne Radim Bzura z Tisé.

„Zatím jsme si ještě nic na sebe nebo dárek někomu nekoupili. Ale uvažujeme o tom. Máme tu někde rozprchlé děti s penězmi a ty nakupují, tak uvidíme, s čím přijdou. Ostatně domů zatím ještě nejdeme,“ smál se přespolní návštěvník Planety.

„Náš koncert byl super. Jsem nadšený hlavně z toho, že to byla taková směska, publikum bylo dost pestré a děti nechyběly,“ řekl Deníku Vojta Kalina z Prahy, člen punkové kapely Pipes and Pints, který ve své partě hraje na irské dudy. Právě jeho skupina sklidila na Mírovém náměstí asi největší ohlas díky své melodické energické muzice s irským zpěvákem, který už roky žije v Praze. Nebyli tu dnes zdaleka jen naši fanoušci, ale všichni naši muziku vzali,“ byl spokojený mladý muzikant.

„Nás teď baví nejvíc naše čtyři nové singly s Travisem, novým zpěvákem, které jsme hráli. A zvukově toto pódium na Mírovém náměstí bylo skvělý, zahráli jsme si super,“ dodal Vojěch.

„Pobavila nás tu dnes americká punková skupina Foxy na Mírovém náměstí, užíváme si i etno na Lidickém náměstí,“ prozradil postarší pár manželů Vítek a Ivana ze Stříbrníků. Propásli jsme tu Romy, ale Mexičani byli skvělí,“ doplnila muže Ivana. „Tam chyběl opravdu jen ten sádrový kaktus,“ pochvalovala si. „Ta jejich sombrera a vestičky, ten šarm. Prostě skvělá zábava,“ shodla se s mužem.