Výtěžek získá potřebné dítě z ústeckého regionu, Kačenka s Rettovým syndromem, vzácným neurovývojovým genetickým onemocněním. Projevuje se jen u dívek.

Zakletá ve svém těle

Kačenka neumí účelově používat ruce ani mluvit, má poruchu spánkového rytmu, trpí epileptickými záchvaty. Podle maminky je jakoby „zakletá" ve svém těle, které ji neposlouchá.

Je odkázána na celodenní péči rodiny, neumí chodit ani lézt, zatím se jen sama posadí na zemi a s velkou pomocí a s oporou se postaví na nožičky. Toho si dle slov maminky užívá. Ruce ji příliš neposlouchají, ale podaří-li se jí uchopit hračku, je velmi spokojená. Komunikuje broukáním, svýma pronikavýma očima a krásným úsměvem.

„Kačenka vyrostla a nyní potřebuje větší speciální terapeutickou polohovací sedačku se stolkem i podvozkem pro zajištění stabilního sedu pro řadu denních činností. Též nutně potřebuje novou prostornou postel na míru s vysokými bezpečnostními zábranami a speciální rehabilitační chodítko," říká matka.

Pořízení tohoto materiálně-technického zdravotnického vybavení přijde na zhruba 170 tis. Kč. Diváci i protagonisté koncertu se opět pokusí benefičním koncertem napomoci rodině k jeho zakoupení.

Šinkorová, Brožová, Roman Vojtek

Na benefici tradičně vystoupí Ústecký dětský sbor UJEP (sbormistři Martina a Petr Zemanovi). Účast přislíbili také Daniela Šinkorová a Roman Vojtek, moderovat bude Kateřina Brožová.

„Důvěryhodnost benefice podtrhne projekce krátkého dokumentu o Kačence, které je koncert určen. Divák tak uvidí, ke komu a proč putují jeho peníze. V závěru koncertu bude pak dívka s rodinou představena přímo na jevišti ústeckého divadla, kde jim organizátoři předají šek," uvedla Jana Šiková, mluvčí UJEP.

Kdo se ale nemůže koncertu osobně zúčastnit a chce Kačence pomoci, může přispět na účet číslo: 43-8451510217/0100 (do textu pro příjemce uveďte „Pro Kačenku").