„Byli jsme z něho v sedmém nebi. Bylo to v roce 1968, kdy byl populární jeho film Řek Zorba," je ještě dnes nadšený Ivan Dostál, šéf a baskytarista legendární beatové kapely Bonifanti z Ústí nad Labem. Skupina vznikla na podzim roku 1964 a aktuálně slaví padesátku.

Ivan Dostál popisuje, jak to na jugoslávském ostrůvku tehdy bylo. „Ten večer k ostrovu připlula luxusní jachta. Vymykala se všemu, co tam bylo k vidění," ohlíží se kapelník. Večer kapela viděla, že na terasu restaurace, kde hráli, jde skupina lidí. „Byli jiní než ostatní turisté. Ale sedli si tak, že je kryl bar. Hrajeme a asi v půlce produkce přišli dva svalnatí bodyguardi. Prý: Nemohli byste zahrát písničku pro mistra Anthony Quinna?"

Dostál málem omdlel: „Odjakživa jsem velký filmový fanoušek, ale že si nás přijde poslechnout jedna z nejzářivějších hollywoodských hvězd?! Říkám: To není pravda, co?" vzpomíná. „Jdu se podívat, a on tam sedí. A hned vedle něj Franco Nero a producenti, patřila jim ta jachta. A herečka, už si nevybavím která," říká.

Anthony Quinn, 1915 - 2001.

„Zahráli jsme mu Beatles, hit Lady Madona. Ti dva bodyguardi nesou plný tác kořalek, že to posílá pan Quinn. Tak jsem požádal o podpis. Hoši se zarazili, že to pan Quinn nedělá. Ale nechal se přemluvit a podepsal se. Myslel jsem, že to je konec, ale nebyl," vzpomíná Ivan Dostál.

Když lidé odešli, Quinn, pověstný svým divokým způsobem života, si kapelu přivlastnil. „Tancoval se slečnou z kiosku i s koštětem a u nás na pódiu. Kdyby ho bodyguardi nezvedli a neodnesli v dál, taky jim za to nadával, byli jsme tam dodnes," soudí Ivan Dostál. Směje se: „A ještě nám tam ukradl tamburínu!"