„Letos na tento výjimečný úspěch navazuje pěti speciálními koncerty, na kterých opět vystoupí s Kumpanovými muzikanty a hostující zpěvačkou Martinou Pártlovou,“ uvedla Karolina Holasová, manažerka Čechomoru.

Za slíbených koncertu už dnes, v úterý 11. června od 19 hodin, zbývá v Domě kultury v Ústí nad Labem předposlední hraní. Krátké turné se uzavře v Brně. A na co se mohou fanoušci Čechomoru těšit? „V dechových úpravách uslyší nejen hity z nejnovějšího alba Nadechnutí, jako je například pěkná rozmarná píseň Mamko, nedávej mě, ale i na další oblíbené písně. Ty, které získaly díky spojení s Kumpanovými muzikanty úplně novou formu,“ je ráda manažerka populární kapely.

„Spolupráce s Kumpany mě těší. Naše písně díky nim dostaly novou energii. Navíc si spolu skvěle rozumíme také mimo pódium, jsme taková sehraná parta,“ rád konstatuje František Černý, kytarista a zpěvák Čechomoru.

Zkouška Nadechnutí  Zdroj: YouTube.com/Čechomor

Kapela k turné vydala nový klip právě k písni Mamko, nedávej mě. „Vznikl během minulého roku. Je pojatý jako poohlédnutí za uplynulým turné a fanoušci se mohou těšit na záběry z koncertů a na mnohé zajímavosti ze zákulisí,“ prozrazuje Karolina Holasová.

„V klipu chceme přiblížit našim fanouškům také tu část turné, kterou normálně nemají šanci vidět. Například, jak se na koncerty sami připravujeme, kde na to zkoušíme, ale i celkovou atmosféru v naší kapele,“ dodává houslista, skladatel písní i zručný houslista Karel Holas.

Točí se nový živák

„Jenže toto není jediná novinka, kterou letos chystáme. Během všech předchozích čtyř koncertů – a stane se tak i dnes v úterý ve finále - Čechomor točil své nové živé album, živák. Všichni fanoušci, kteří se zúčastnili či ještě zúčastní těchto koncertů, se tak stali a stanou součástí nahrávacího procesu a budou u vzniku této nové živé nahrávky. Kvůli vyspělé technice už totiž nemusejí ani svá koncertní alba nahrávat jako dříve v Praze,“ doplnila Karolina Holasová.

Popravdě, živáky děláme moc rádi. Naše písně v kontaktu s publikem získávají novou veselejší atmosféru,“ nepopírá František Černý. Navíc se na desce objeví i starší písně v nových aranžích s dechy, které na CD zatím nevyšly. A fanoušci je doposud mohou slyšet pouze právě na koncertech Čechomoru s Kumpanovými muzikanty. Ovšem naše nové album vyjde už na podzim 2019,“ doplňuje Černý informaci.

Také letos se fanoušci spolu s Čechomorem mohou zapojit a přispět obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky, kterou kapela již třináctým rokem podporuje. „Dlouhodobá spolupráce má několik výhod. Nejen že pomáháme projektu, kterému věříme, líbí se nám, ale i naši fanoušci si ho oblíbili. Často nám i píší, jestli Tlapky na koncertech budou. To nás velice těší, i to je důkaz, že podporujeme správný projekt”, říká Karel Holas

Hosté koncertu:
Martina Pártlová a Kumpanovi muzikanti.
V Domě kultury v Ústí nad Labem začne vystoupení Čechomoru v úterý 11. června od 19. hodin.