„Od hostů i partnerů máme pozitivní ohlasy. Těšila je i výzdoba sálu, květiny, potahy židlí, ubrusy, ale i atmosféra a vystoupení Angličana Chrise Normana."

O něm bylo napsáno dost. Je ale něco, co ještě nevíme?
Volili jsme netradiční cestu vlakem z Prahy do Ústí. Jako správný Brit fandí železnici, tak jsme se dohodli s Českými drahami na zabukování poloviny vozu. Vyšly vstříc, připravily welcome drink i malé občerstvení na palubě a zvaly Chrise na lokomotivu. Nakonec nešel, ale byl mile překvapen a spokojen.

Bavili jste se ve vlaku i o jeho rodině (má 5 dětí pozn. autora)?
Bavili, a o kariéře i muzice. Vystoupit na plese v Ústí se bál, myslel si, že to bude banket, kde se jí a pije a on nám k tomu bude zpívat. Ale ukázali jsme mu fotky z loňska a jeho nervozita opadla. V Británii plesy nemají. Mluvil o rozdílnosti publika v USA, Británii a ve zbytku Evropy. Třeba píseň Midnight Lady se v Británii nikdy nechytla, na rozdíl od Německa a zbytku Evropy. Ale hity Smokie pobaví všude.

Bydlel v Ústí na Větruši, že?
Ano, líbil se mu hotel i okolí města. Je nádherné, škoda, že se o tom v republice málo ví.

Hvězdy mívají zvláštní požadavky. Měl je i Norman?
Jen vodu, mísy s občerstvením, pivo, bagety, víno, whisky. Ale jedna „specialita" by se našla. Chris náruživý kuřák personál hotelu trochu trápil, chtěl kouřit na pokoji. Nakonec připravili „kuřácký" apartmán , ten ale s díky odmítl s tím, že není v ložnici televize, jen v obýváku. Nabídli jsme mu pokoj s TV v ložnici, ale šlo o klasický dvoulůžkový, žádný luxus. Vzal to se slovy: „Super, beru, jsem normální chlap, žádný princ a jako takový potřebuju mít TV a ovladač." A ptal se mě: „Ty nemáš v ložnici TV?"

Chris nebyl jediný účinkující…
To ne, ale on byl jedinečný.

… a určitě i nejdražší. Kolik stojí takový zahraniční interpret?
Včetně kapely, doprovodu, cesty a dalších nákladů stál zhruba čtyřicet tisíc euro, což není málo. Navíc si připočtěte další účinkující, techniku, nájmy, produkci, reklamu… Celková částka se tak blíží dvěma milionům korun.

Lze ples zaplatit ze vstupného?
To ne, vše platí partneři akce. Bez nich to nejde, a tak jim chci ještě jednou poděkovat. Patří jim skutečně velké díky.

A co město Ústí? I pro něj je to slušná reklama…
Paní primátorka převzala záštitu, té si nesmírně vážíme. A žádali jsme i kulturní komisi města o malý příspěvek. Žádali jsme o 50.000 Kč a popravdě bychom byli vděčni i za menší částku.

Opravdu? Není padesát tisíc málo při tak velkém rozpočtu?
Víme, že kulturní komise to nemá lehké, musí podporovat významnější a navštěvovanější kulturní projekty než je Ples severočeských patriotů. Proto jsme chtěli spíše symbolickou podporu, přesto jsme neuspěli. Trochu nás to překvapilo i mrzelo, ale to se nedá nic dělat. Věříme, že komise rozhodla správně a nezaujatě.

Co chystáte na příští rok?
Něco už v hlavě mám, ale to zatím ještě neprozradím.

Přijede opět zahraniční hvězda?
To asi ne. Ale můžu slíbit, že i tak to bude stát za to.