„Celý projekt vznikl vlastně zcela náhodou, jak už to v životě bývá,“ pokračoval. „V létě 2015 kamarádka z divadla čepovala pivo v maringotce na cyklostezce. A já jí nabídl, že jí s tím můžu pomoct, a když tak na pátek občas přivedu kamarády, trampy, kteří něco zahrají, a uděláme si pohodové pátky. Tak se stalo, pozval jsem dva, se kterými se známe od roku 1977, Hombre a Fany. Večer se vydařil nad očekávání, a hned na místě mě napadlo, že za 14 dní přivezeme profesionály. Tedy kamaráda, zakladatele Bluegrass Hoppers, dlouholetého kapelníka legendárních Fešáků Karla Poláčka, a Roberta Brauna, banjistu z kapely Katalog,“ vzpomínal Berounský.

Oba dva muzikanti už aktivně moc nehrají, a tak měl pocit, že se jim to bude líbit. A nazval pořad Country Maringotka. V podstatě vše postavil na volném jamování muzikantů, jak profesionálních, tak začínajících.

„Nápad se ujal a v roce 2015 v létě bylo občas na cyklostezce po setmění hodně plno. Po skončení letní sezóny jsem hledal zimoviště pro svůj ,,cirkus“, a našel ve VŠ Baru v Armaturce, dnes Moto Garage Club,“ vděčně se ohlíží známý fotograf.

Při různých kulatinách pozval i hosty. Jednou tak pěla skvělá Eliška Lüftnerová s bratrem Petrem, a na 30. Maringotku nastudovali muzikanti s Rosťou Fišerem (Michal Tučný revival) malý vstup s písněmi Michala Tučného.

„A když se potom přidaly opravdové dvě legendy, Karel Poláček a Robert Moucha, garáž hučela, a hlavně bylo i vidět na obou Fešácích, jak si to užívají. Tak „rozjetého“ Karla Poláčka jsem ještě nikdy neviděl. A už jen tohle za to stálo,“ je dodnes plný nadšení.

Časem ovšem pořad přejmenoval na Jamování s legendou Karlem Poláčkem. A na cyklostezku se ještě jednou vrátili, ale následně využili nabídky Cyklokempu Loděnice v Brné, a tam jsou Maringotky dodnes.

„Návštěvnost je různá, jak muzikantů, tak posluchačů. V tom je i to kouzlo, že nikdy dopředu nevíme, kdo vlastně přijede. Žádné vstupné. Tak jsou srdečně zváni všichni, kdo mají rádi Country a trampskou píseň,“ připomíná. A k pátku 7. září, kdy bude již poslední v tomto roce - a sice kulatá padesátá Maringotka, už jen dodává: Cyklokemp Loděnice – Brná, cca od 18 hodin.