Na novém albu nepracoval Jakub Smolík sám. Kolekci původních českých písní točil s autory Marcelem Zbrožkem, Zdeňkem Bartákem, Michalem Davidem, Petrem Jandou, Eduardem Krečmarem i s Richardem Bergmanem. Kdo se dnes těší na jeho koncert do DK Ústí, asi tam půjde s tím, že si nové hity nejen odnese domů, ale také je uslyší živě. Dál zůstává věrný svému hudebnímu stylu, který mu zajišťuje přízeň posluchačů i fanynek.

ČEKÁNÍ NA JEŽÍŠKA NAZPÍVAL S DCEROU

Překvapit by je mohla píseň s jeho dcerou Petruškou „Čekání na Ježíška".

„Když točím album, doufám, že to bude hezký dárek pro příznivce. U novinky to platí vždy, ale vánoční CD je dárkem i pro mě. Kamarádi mi nadělili 14 pěkných dárků, nových písniček. Těšilo mě je ve studiu zpívat. Nejhezčí překvapení mi ale připravila dcera Petruška. Protože má odmala nadání, slíbili jsme si před časem, že nazpíváme duet. Tak jsme najednou stáli u mikrofonu. Ve sluchátkách zněl song „Čekání na Ježíška", v setmělém studiu jsme se drželi za ruce. Ona měla trému, já snad ještě větší. Zvládla to ale napoprvé, podle mě na výbornou! Dokonce pomohla s vokály v dalších dvou skladbách. A tak vám jako zpěvák a taky trochu jako pyšný otec představuji kolekci nových vánočních písniček. Věřím, že si je pustíte třeba pod ozdobeným stromkem," říká k tomu zpěvák.

Před osmi lety zpíval duet „Říkej mi táto, Viktorce Genzerové tehdy bylo devět. Z písně se stal hit. „Tu písničku jsem tehdy věnoval svojí dvouleté dceři Petrušce. Text písně si s ní posluchači spojovali, a navíc později Petruška účinkovala i ve videoklipu k této skladbě. Jsem moc rád, že dcera mohla tentokrát další duet už i nazpívat," dodává k tomu Jakub Smolík.

VÁNOCE SLAVÍ TRADIČNĚ

Zdá se, že by se desetiletá Petruška mohla vydat v jeho stopách. Již čtvrtým rokem se totiž učí na klavír a má za sebou už i pár vystoupení. „Hrála s úspěchem třeba pro babičky a dědečky v domově důchodců. Nestydí se a hudba ji baví. Kromě toho tancuje rock´n´roll," prozrazuje Jakub Smolík.

Obal nového alba prozrazuje, že u Smolíků se Vánoce slaví tradičně a v rodinném duchu. Když zpěvák zakončí šňůru třiceti vánočních koncertů, a to 21. 12. v pražském divadle Hybernia, začnou nejkrásnější svátky i u něj doma.