Patnáctiletou Zuzanu ze Střekova překvapilo, jak moc se hudba sboru Španělům líbila. „Kvůli zájezdu jsme se museli učit německou skladbu Motet i českou Hojaja. Nebylo to snadné, jsou dost rychlé," prozradila dívka.

Sbor nadchlo, jak pěkně se chrámem Sagrado Corazon de Jesus nesl hit Beatles Yesterday. Ale i lidová Měla jsem holoubka či španělská La playa Maria Isabel. „Uslyší je od nás teď i Ústí," zvou zpěváci na čtvrteční koncert v Severočeském divadle. Vstupenky na něj ještě jsou.

ZAJÍMAVÉ PŘÍBĚHY

Rosťu z Dolních Zálezel bavilo na zájezdu do Barcelony poznávat nová místa. Ta historická i moderní. „Průvodkyně Markéta Bartáková už pár let ve Španělsku žije. A vyprávěla nám hodně zajímavé příběhy," shodl se student se sbormistryní Martinou Zemanovou. I ji překvapilo, jak vřele, nadšeně a spontánně Španělé hudbu sboru přijali.

„Jsou temperamentní, umí vytvořit atmosféru. A děti zazpívaly perfektně, všechny čtyři koncerty se povedly. Sbor je natěšený na další koncerty doma, za rok se zase těšíme do zahraničí," prozradila.

Koncert v divadle bude sbormistryně moderovat. „Řeknu publiku, jaké to bylo ve Španělsku, a myslím, že i tu pěknou atmosféru přeneseme do svých písniček," dodala Martina Zemanová. Koncert začíná v 18 hodin.