Trio jsou DJ Sunpaja (gramofony, sampling), DJ Loopin (gramofony, kytara, klávesy sampling) a Rich.FD (saxofon, melodika, flétna, klávesy). Čerpají ze zkušeností, které získali při sólo i skupinovém hraní v kapelách United Heads, Skyline i další. HI5Live umí nu-jazz, nu-funk a nu-latin. A každé jejich vystoupení je zcela jiné…

Nikdo se neusměje jako Jura

Jen za 120 Kč se v neděli v Činoherním studiu dozvíte, že časem Gagarina překoná kdekdo. „Ale nikdo se po letu neusměje na lidstvo a vesmír jako Jura. A to je velmi důležité, daleko důležitější, než si dovedeme představit…"

Inscenací Gagarin! navazuje loutkové divadlo Športniki na úspěch svých Dětí z Bullerbynu. Vypráví, jak se z venkovana stal kosmonaut, kombinuje loutky, hudbu a divadlo pohybové i improvizační.

Hra o životě a díle Jurije Alexejeviče Gagarina, prvního člověka ve vesmíru, s nadsázkou vypráví, nezatěžkána hořkými vzpomínkami. Hra působí coby nezávazná hříčka, která s úsměvem ilustruje pro dnešek značně bizarní pasáže schematické knihy Jurije Nagibina „Úsměv a hvězdy".

Hravě vytvářejí Športniky obrazy ze života Jury, tedy historické milníky minulého, z velké části socialistického století. Za něj dostali Športniki III. místo v anketě o cenu Erik 2012. V režii Jakuba Vašíčka a kolektivu hrají Adam Kubišta, Johana Vaňousová, Elena Volpi, Tomáš Jarkovský i Jakub Vašíček.