„Letošní ročník je ve znamení myslivosti. Snažíme se každému ročníku dát nějaké pojítko a aniž by byla myslivost zvolena cíleně jako reakce na současný stav řekněme naší kulturní bubliny, tak se postupem času projevuje jako trefný symbol," tvrdí Michal Kozák, mluvčí svobodomyslného festivalu.

V pátek pořadatelé lákají na koncerty světu málo známých kapel Rozum do kapsy, Hell paso a Schrödingerova kočka.

ŠEST DIVADEL PRO DĚTI

Na sobotní program se Zubru letos sešlo šest divadelních představení, všechna dětská. „Ono je třeba to umění sázet mrňousům do hlavy od útlého věku, jinak nám skončí jako fanoušci televizních soutěží," potvrzuje Jiří Mareda, zakládající člen Lachtaního divadla.

„Poprvé u nás vystoupí loutkové divadlo Martin a Daník. Zkušení zubrničtí harcovníci MÁTA a Kubrt na nás ani letos nezanevřeli. KAM! si připravili na mysliveckou míru šité představení a každý ví, že v červené Karkulce hraje myslivec a ten v Lachtaním divadle je skutečný švihák," ví své mluvčí festivalu.

Po každém divadelním představení bude následovat hudba. Na lov fanoušků přijedou ústecký písničkář Will Eifell, bývalý člen ústecké rockové skupiny Sníh na schodišti, o kterou jsme hodně stáli. Zahrají i Lidoví léčitelé, kapela úzce spjatá s ústeckým Činoherním studiem. Trochu pohybu pro diváky zajistí nováčci Try Hards a Owoce.

„V ostrém sobotním slunci zahrají D'pos trio a Panna s Vorlem. Během koncertu Tří a kordů proběhne myslivecký bál s tombolou. Ti, co vydrží až do konce, nikdy nezapomenou na poslední leč Vepřového prasete. Toť z programu vše. Sejdeme se na čekané," zve Michal Kozák.

Možnost pořídit si unikátní fotografie parašutisty skákajícího z křídla větroně Blaník ve výšce 800 metru měl fotograf Litoměřického Deníku ve středu 21.6. dopoledne. Tato ukázka proběhne jako součást hlavního programu Memoriál air show.
FOTO: Memoriál Air Show láká také na skok z křídla větroně!