Pro ty, kteří nevědí, nejedná se o meteohříčku, ale o tradiční prvomájový festiválek, který pořádá ústecká rocková kapela Sníh na schodišti (www.snehulaci.cz).

11. ročník bude 1. května před VŠ barem na Klíši. Bar hostí festiválek již 6. rokem, předchozích pět úspěšných ročníků se uskutečnilo ve spolupráci s restaurací „U Hnáty" jen o pár metrů dál.

Hudba již od 10.00

Začátek je v 10.00 dopoledne a celá venkovní akce končí zhruba v 17.00. Od 19.00 se ale ještě rozjede ve VŠ baru afterparty se třemi skupinami, takže o zábavu bude zaručeně postaráno až do později.

Za zmínku stojí fakt, že pořádající Sníh na schodišti každoročně zve na prvomájovou veselici více či méně známá hudební uskupení jak z Ústecka, tak i z jiných koutů naší vlasti. A vzhledem k tomu, že si každé „těleso" zahraje na festu vždy jen jednou za svou existenci, žánrová pestrost, neopakovatelnost a neokoukanost je téměř jistá.

Letošní venkovní program zahájí Wertex (rock, Ústí UL), následují TopSpot (rock.pop, UL), Furt rovně (alternativa, Louny), The Dioptrie (alternativa. rock´n´ roll, Kryry), pořádající kapela Sníh na schodišti (bioskop rock, UL) a jako poslední vystoupí Osmá velmoc (rock.hard.rock, K. Vary).

Kapely se v hraní vystřídají zhruba po šedesáti minutách. Mezičasy spolehlivě vyplní tzv. „Volnomyšlenkářská scéna" ve stanu, kde pro svůj um dostanou prostor různí písničkáři, performeři, básníci a jiní umělci. Letos určitě Mirek Mates, Rohypnol, Stromví, Tajenž, The Pride Acoustic a The Tačud band.

Večerní dojezd v baru v 19.00 odstartují Pepek a námořník (alternative rock, Litoměřice), zhruba od 20.00 je vystřídají Slash injektion (grind trash, UL) a jako poslední zahraje Dogmen (rock, UL).

Celým prvomájovým pořadem provede zkušený moderátor Mag. Daniel Binko, úspěšný ve Slam Poetry, zvukově festiválek tradičně podchytí Pavel Štěrba.

Co ještě dodat? Snad jen, že také letos je vstupné ZDARMA a že o hudební zážitky, pivko, stolní fotbálky, občerstvení a především dobrou náladu nouze opět nebude.

Zvou Sněhuláci

Přijďte se na 1. máje pobavit a celou akci svou přítomností podpořit. Na hojnou účast a pohodovou atmosféru se těší pořádající „Sněhuláci" .

Hlavními partnery festiválku jsou pivovar Gambrinus a VŠ bar Ústí nad Labem, mediální podporu poskytly Ústecký deník, Nové ústecké přehledy a internetové rádio Calimeroclub.

Kapela Sníh na schodišti taktéž děkuje Magistrátu města Ústí nad Labem a vedení vysokoškolských kolejí UJEP za povolení akce.

1.MÁJ 2013 = 11.ročník „Prvomájového Festiválku"

PROGRAM - venku:

10:00-10:45 Wertex (rock, UL)
11:15-12:00 TopSpot (rock.pop, UL)
12:30-13:15 Furt rovně (alternative, LN)
13:45-14:30 Dioptrie (alternative.rock´n´roll, Kryry)
15:00-15:45 Sníh na schodišti (bioskop.rock, UL)
16:15-17:00 Osmá velmoc (rock.hard.rock, KV)

Volnomyšlenkářská scéna ve stanu:

Mirek Mates (rock´n´roll, UL)
Rohypnol (blues.r&b, UL)
Stromví (bass.ambient, UL)
Tajenž (crossover.folk, Slaný)
The pride acoustic (acoustic.pop, UL)
The Tačúd band (folk.psychedelic, ČR)

PROGRAM – dojezd uvnitř:

19:00-20:00 Pepek a námořník (alternative.rock, Litoměřice)
20:15-20:45 Slash injection (grind.trash, UL)
21:00-22:00 Dogmen (rock, UL)

Zpracovala Věra Opatrná