Ve středu odstartoval také v ústecké prodejně se sportovním oblečením a nářadím SWIS.

ČTĚTE A STUDUJTE

Stojí zato si zde vše řádně pročíst a nastudovat. Byla by škoda o některé lahůdky a že jich tentokrát je, přijít. To by bylo od těch, kteří šanci propásli, řečí o „vyvolených". Ale už tedy více o tom, co nás letos také čeká a nemine.

„V hlavním programu bude opět řada oceněných inscenací," slibuje Jan Kvasnička, zakladatel a hlavní organizátor Festivalu Kult, festivalu s pořadovým číslem 19.

Ale posuďte sami a nešetřete na financích. Na mnohé hry byste museli až do Prahy, ale i tam (třeba v případě Dejvického divadla) byste museli v konkrétní čas stát dlouhé fronty. Kultury milovní Pražané ví své. I to, že se jim někdy vyplatí vyjíždět za kvalitní kulturou mimo hlavní město.

Když jsem se včera Jana Kvasničky ptal, které představení první zmizí z předprodejů, nemusel být velký prorok, když bez váhání odpověděl: „Vyhnání Gerty Schnirch od HaDivadla."

NE, NEJEN PUSTINA

A ta druhá? Cenu Divadelních novin v kategorii Činoherní divadlo má Studio Hrdinů za „Pustinu". Cenu Divadelních novin v kategorii Alternativní divadlo si odneslo „Losers Cirque Company Walls and handbags".

Cenu Divadelních novin, a to v kategorii Taneční a pohybové divadlo, získalo divadlo Minor s inscenací „Mami, už tam budem?"

Cenu Erik obdrželo po zásluze „Dejvické divadlo" se „Zimní pohádkou". „11:55 zve na Regulace intimity" a Činoherní studio, má premiéru Pan Bílý, Zrzka a ti druzí.

VE VELKOLEPÉM DUCHU

„Ve velkolepém duchu se ponese samotné zahájení festivalu v ulicích města. Na sedmi místech budou divadelní performance různorodých žánrů," těší se Jan Kvasnička, ale jen on sám ví, kolik to vše dalo práce.

Představí se akrobaté, klauni, mimové, tanečníci i operní pěvci. Show vyvrcholí videomappingem na budovu Činoherního studia. A kde jinde také?

„Bohatší bude doprovodný program koncerty a party v klubu Café MAX, v Činoherním studiu i další.

Díky spolupráci s FF UJEP zažijeme řadu doprovodných přednášek k tématům z uváděných her (odsun Němců, underground za totality …) či k letošnímu Shakespearovskému výročí.