„Přichází však léto a i vokální sdružení Panoptikum bude mít prázdniny. Aby si je však zasloužilo, musí před jejich začátkem něco předvést,“ míní Jana Kasaničová, členka početného sboru a mluvčí ústecké univerzity.

Koncert vokálního uskupení Panoptikum se bude konat ve středu 27. června od 18.30 hodin v Přednáškovém sále Severočeské vědecké knihovny v ulici W. Churchilla 3.

„Tamní podkrovní sál se nám zvukově i akusticky osvědčil při pořádání loňského vánočního koncertu. Setkali jsme se také s velmi vstřícným postojem ze strany pracovníků knihovny,“ říká Jana Eichler Honců, dirigentka sboru.

Na letní koncert se sbor připravuje prakticky od začátku roku, kdy byly do sborového repertoáru zařazeny novinky, které chtěla sbormistryně na letním koncertě představit. Panoptikum již má za sebou také soustředění na Telnici, kde se nové party tzv. „nastřelily“.


„Panoptikum je parta neuvěřitelných individualit, lidí s obrovským záběrem zájmů, a ukočírovat ji dá leckdy velkou práci. Samozřejmě toto všechno zasahuje také do pravidelných zkoušek. Když se sejdeme v plném počtu, jedná se téměř o zázrak,“ popisuje charakteristiku Panoptika jeho sbormistryně i pracovnice ústecké ZUŠ Evy Randové.

Ta na tom ale není s časem o nic lépe. Ač je majitelkou vysokoškolského diplomu za absolvování magisterského studijního programu Sbormistrovství na Pedagogické fakulty UJEP, ve vzdělávání neustala.

„Nyní dokončuje studium na teplické konzervatoři a její absolutorium se těsně protíná s termínem plánovaného koncertu. Příprava na absolventské zkoušky a zároveň organizace koncertu tak jistě na klidu Janě Eichler Honců nepřidávají,“ je si jistá mluvčí UJEP.

Na koncertu Panoptika diváci uslyší některé již známé sborové skladby. Mohou se ale těšit také na opravdové premiéry, jako budou např. Human (Rory Graham, Jamie Hartman, arr. Oliver Gies), Audition day (Oh Land, arr. Malene Rigtrup), Eleanor Rigby (Paul McCartney, John Lennon, arr. Paul Hart) či Smile (Charlie Chaplin, arr. Ben Bram). Koncertní program doplní milí pozvaní hosté: Iveta Šindelářová (vibrafon) a Václav Krahulík (klavír).

Panoptikum odjíždí na prázdniny rovnou z podkroví Severočeské vědecké knihovny hned ve středu v 18:30 h. Všichni jsou na koncert srdečně zváni.