Jako v roce 2016 u svého prvního CD „Až se příště narodím“, na které se podíleli i Xindl X a Jiří Mašek, vybral si ústecký písničkář, harmonikář a zaměstnanec Českého rozhlasu Sever Petr Lüftner (30) pro křest svého nového alba „To nevadí…“ Music Club Doma. A bylo tu slušně plno. Petr má ve svém městě hodně příznivců, bývalých lásek i kamarádů. Fanoušci se vždy hodí…

Měli Vlasy šedivý

Bylo zajímavé sledovat, jak mu pod pódiem „paří“ vlastní maminka, jeho velká fanynka Ivana Lüftnerová. A logicky tu zněly minimálně tři duety s vlastní půvabnou sestrou Eliškou: Píseň veselá, Vlasy šedivý, Je taková a ještě ji Petr doprovodil na akordeon v jednom klasickém francouzském šansonu, který hrával kdysi dávno ještě pod vedením ústeckého učitele Vladimíra Belana. I ten byl později jako další host na pódium pozván, aby nové album křtil.

S obří želvou ve vzduchu

Při skladbě Kareta, hitu Petrovy druhé desky, „plula“ sálem nad hlavami fanoušků obří želva. Mnozí si na ni mohli sáhnout a přidat se ve zpěvu, nad hlavami si ji posílali dál. Vedle Petrovy sestry byli u toho i pražský pop písničkář a seriálový borec Ondra Ládek neboli Xindlem X. Ten se k nám 6. prosince ještě vrátí s kapelou. Hostovat mu bude na koncertě v Domě kultury v Ústí nad Labem v rámci šňůry Sexy Exity Tour 2018 k novému letošnímu albu od Universal Music i Petr Lüftner.

Jiří Mašek: Zvukař i host s kytarou

Překvapivým hostem koncertu byl vedle Xindla i vydavatel novinky Petra Lüftnera, zvukař křtu Jiří Mašek z vydavatelství Good Day Records, které vydalo už Petrovo první album.

Na úvod promítla sálu Doma svůj dokument o klíšských sourozencích Petrovi a Elišce Lüftnerových republikově úspěšná ústecká neprofesionální filmařka Alena Krejčová. „Dnes tu točím jeho pokračování,“ řekla Ústeckému deníku.

Od Písničkáře přes masový hit

Samotný koncert Doma začal Petrovým hitem Písničkář, druhý zněl jeho revoluční hit Ty jsi to Ústí. Už v roce 2013 mu v Letním kině v Ústí tleskalo na osm tisíc lidí, zažít to tehdy a užít si to bylo hodně zajímavé. A Petr s kolegy, nejčastěji s kytaristou Jiřím Straňkem, s hostujícím bubeníkem Petrem Šilhavým a Radimem Genčevem, baskytaristou od Xindla X. S nimi přidal i své hity Pavouk, Předskokan, Myslivecká či Já chci. A pak už přišel čas písniček z nového šesti písničkového EP To nevadí… včetně krásné Je taková, finále alba.

Dost spokojený fotograf

„Milá domácí atmosféra v klubu Doma, příjemní lidi, co mají rádi Petra s Eliškou, návštěvníci koncertu jsou příjemně naladění. Všichni si to tu užíváme,“ řekl na místě Deníku Richard Matiášek, který spolu s ústeckým fotografem Petrem Berounským koncert ten pátek fotil. Jeho foto galerii najdete na webu Ústeckého deníku.

Daniela: V Petrovi jedeme všichni

„Péťa je úplně úžasnej. Proto jsem dnes v práci řešila velké volno, abych si ho tu mohla užít,“ prozradila Daniela (23), svého času dobrá kamarádka Petra Lüftnera. „Jeho koncert je pro mě srdcovka. A těším se na jeho další a další cédéčka,“ přiznala slečna z ústecké Klíše. „Na písničky nás rád nechává čekat. Ale už teď vím, že se všichni můžeme těšit na další. Moje celá rodina už je Petrem Lüftnerem nakažená, jedeme v něm doma všichni, často si ho pouštíme i v autě,“ hlásila. „Moje asi největší hudební zážitky z koncertu jsou, když Petr živě něco splete. Hned to poznám, ty hity znám nazpaměť,“ tvrdila slečna.

Zážitek ze křtu? Závěr koncertu!

Nejkrásnější zážitek ze křtu alba, jehož se zhostili Xindl X a Jiří Mašek, byla pro Alenu Hájkovou z Ústí poslední písnička, duet. „Byl to hrozně krásný přídavek z nové desky,“ tvrdila žena šikovného ústeckého výtvarníka, uměleckého kováře. „Je podmanivý i melodický, úplně se dotkl v srdci. Ten zážitek mi s manželem zůstane minimálně na celý víkend,“ přiznala.

Vzdal jsem se alkoholu. Na chvíli

„Finále alba To nevadí…, písnička Je taková, je můj duet s nejlepší zpěvačkou ve střední Evropě, mou sestrou Eliškou,“ smál se Petr Lüftner. „Jen to nebyla ta skladba, o které jsem během večera tvrdil, že je to nový hit nové sezony. To jsem řekl o songu 10 000 dnů. Písnička Je taková je o člověku, který je odsuzovaný ostatními, a vlastě ani nevědí proč. Nevědí, co je v něm uvnitř. Když jsem ji napsal, Eliška řekla, že je to o ní z před dvou let,“ prozradil písničkář.

A dodal: „Jako publikum mi všichni vážně udělali radost. Na tomto koncertu jsem dělal tři měsíce a nakonec všechno pěkně vyšlo,“ dodal úspěšný ústecký muzikant.

Nové album „To nevadí…“ obsahuje písně:

1) Kareta

2) Zůstaň na chvíli

3) Celebrity

4) 10 000 dnů

5) Tour de France

6) Je taková

 

Hudba a texty písní: Petr Lüftner

Korekce textů: Jiří Mašek

Produkce skladeb 1, 2, 5, 6: Jiří Mašek

Produkce skladeb 3, 4: Ondřej Škoch

Hudební a zvuková režie: Jiří Mašek

Nahráno, smícháno a zremasterováno
ve studiu Good Day Records 2018

Foto: Petr Berounský

Grafika: David Surý, Eliška Lüftnerová a Petr Lüftner

Zpracování obalu: Zuzana Mašková a Vojtěch Mašek

Vydal Jiří Mašek – Good Day Records v roce 2018

www.petrluftner.cz

www.goodday.cz