Bohatá tombola se nevešla na několik stolů, pořadatelé ji takticky rozdělili na dvě části, aby bylo více legrace. Předsedkyně Trmického spolku seniorů Eva Tomsová osobně vítala hosty z Klíše, Všebořic, Severní Terasy, Střekova, Neštěmic, Bukova. Upravené dámy byly v přesile, nestárnoucí muži na parketu lámali rekordy, celý sál zpíval oblíbené lidovky, někdo vzpomínal na mládí, někdo si o přestávce se zájmem prohlížel dobové fotky starých Trmic bez vysokých komínů.

"Hrajeme už hodně dlouho, začínali jsme v šesti, s basou a bubeníkem v roce 1994, zůstali jsme tři. Já a František jsme dokonce několik let bydleli v Trmicích, zpěvačka se jmenuje Lenka a podstatně snižuje náš věkový průměr. Zahrajeme všechno podle přání tanečníků, dnes jsme do programu zařadili dvě série lidovek, ale připraveného máme i oblíbeného Jiřího Zmožka, Hanku Zagorovou, nebo Petra Jandu. Samozřejmě, že převládat budou pomalejší skladby," prozradil kapelník Láďa.

Červenou sukýnku znali všichni, mnohým se chvěl hlas a leskly oči, vzpomínka na mládí brala dech, vždyť tenkrát jim bylo o padesát méně. Začínalo se už ve dvě hodiny po poledni, první část tomboly přišla na řadu po dvou hodinách. Velký zájem byl o potravinové koše plné delikates, ale i o domácí okurky s klobásou. Starostka Jana Oubrechtová si domů odnášela kuchyňské chňapky, vedle u stolu někdo vyhrál motorový olej, klíčky od nového sporťáku tam ale nebyly, což překvapilo oba zkušené hudebníky. I oni v tombole bodovali.

Plesy v Trmicích pokračují hned další víkend a bude zase vyprodáno.

Miroslav Vlach