"Mimo domácí scénu jsme hloupou princeznu a chytrého Honzu představili ještě v Jirkově u Chomutova a Ryjicích. Ve čtvrtek jsme ukončili amatérskou sezonu a všichni už se těší na závěrečný večírek. Musím herce pochválit za trpělivost a odpovědný přístup ke zkouškám, pořád je co zlepšovat, ale stále stoupáme výš. Dokonce máme svého zástupce v Praze. Milan Koritjak začínal před několika lety ve Skaláčku v dětských rolích, od září studuje na Mezinárodní konzervatoři a zkušenosti mu předává Veronika Žilková. Dalším velkým talentem je Ondra Bláha, který dnes představoval čertíka Lojzu," tvrdila režisérka Jaroslava Leufenová.

Připravené židle obsadily místní děti a jejich kamarádi na prázdninách v kopcích. Po třetím zvonění se rozletěly vstupní dveře a do sálu vběhla vyděšená princezna (Michaela Macáková) pronásledovaná malým čertem (Ondra Bláha). Potom se to hrozně zamotalo.

Hodný Honza (Jiří Švejdar) čertíkovi naplácal na pekelný zadek a z ocasu mu vytrhl tři zlaté chlupy. Lucifer (Miroslav Pružinec) se hrozně naštval a vyslal do chaloupky tři své zmocněnce, aby to napravili. Dramatickou zápletku pomohla řešit i buclatá kráva (Libuše Ritschelová).

Všechno dobře dopadlo a princezna Rozárka mohla na závěr zazpívat: "Já nechám vysochat z bronzu Honzu, Honzu. A že je mé chlapské štěstí, vztyčím ho na náměstí. Nechám se vysochat k němu, ať má ženu. Poddaní dostanou dar, bronzový královský pár."