„Program akce se během koronavirové krize změnil několikrát. „Odřekl nám například účast americký zpěvák, který žije v Německu. Složitá byla některá jednání i o účasti českých interpretů“ vysvětluje organizátor Jiří Vejlupek Pořadatele neomezovala jen opatření v České republice, ale především možnosti, které mají zahraniční zpěváci, kteří jsou součástí festivalu.

„Kdyby záleželo na nás, mohla se akce konat v polovině června. V té době bychom sem ale nedostali ze zahraničí nikoho,“ dodává organizátor Jiří Vejlupek. Namířeno do Ústí mají hudebníci Z Francie, Polska nebo třeba Švédska. Během festivalu pořadatelé nabídli několik zpestření, kupříkladu soutěž v ochutnávání vín.

Třídenní akci odstartovala ve čtvrtek od 18 hodin trojice bluegrassových interpretů, a to Blue Eyes a Marcela Mouchová, Monokl a Jan Moucha a Riding Hoppers a Robert Moucha.

Páteční start patřil kapele Zlatý orel, a po nich prvnímu letošnímu hostu ze zahraničí, polským GRUPA NA SWOIM. Odehrála se i dvoukolová autorská soutěž Junior Song se šesticí soutěžících. V 18 hodin na pódium nastoupil v Ústí nad Labem dobře známý Petr Lüftner a po něm zástupce Slovenska, Peter Janků. Druhý den uzavřeli NEREZ & LUCIA, PACIFIK a W.T.C. BAND.

Bohatý program čeká na návštěvníky i v sobotu, kdy proběhne vyhlášení celé soutěže.

Sobota 19. 9. - velká scéna
13:30 TOMÁŠ MATONOHA & INSPEKTOR KLUZÓ
14:10 mezinárodní interpretační soutěž INTERPORTA I. část
BIG BOY BAND (CZ)
Stano Granec a spol. (SK)
VĚTRNO (CZ)
15:35 PRŮDUŠKY
16:20 mezinárodní interpretační soutěž INTERPORTA II. část
VÍNA (CZ)
GRZANE WINO (PL)
HIGHWAY 40 (S)
17:50 Baptiste Dupré et groupe (F)
18:50 TAXMENI
19:50 Vašo Patejdl a band (SK)
20:50 Naďa Urbánková a BOKOMARA