Čtvrteční návrat Cargo Gallery do Ústí byl velkolepý. Loď plná kumštu vsadila na umění hudebně improvizační, jinak to ani být nemohlo u Ondry Havlíka – proslulého ústeckého beat boxera, který si říká En.dru. Drtil nás i drbal za ouškem, publikum bavil humorem, improvizacemi, volbou skvělých parťáků i pestrými rytmy. Dobrý jako On byl i Jan Hovorka, ani o Vojtovi Dykovi v botách či pak už jen v ponožkách nikdo nepochyboval. Ti tři přivedli sebe i nás do varu, Dyk třeba svými slepičími sóly. Zajímavě se ukázali, díky Bohu…

ONDRA: VEČER SI UDĚLÁTE SAMI

Než rozjel svou show, tvrdil En.dru zhruba „Večer bude alespoň způli takový, jaký si ho vy publikum uděláme.“ A nervózní akademická čtvrthodinka, menší zpoždění, bylo triu odpuštěno, když to naplno rozjelo.
Už zkraje bylo vedro, a co teprve když nám trojka zatopila. Legrace gradovala, když hráli Ondra a Vojtěch slovně rytmický ping pong, když přešli do národních humorů i rytmů, když improvizovali na téma Ústí nad Labem a ke konci Dyk coby mimozemšťan shlížel na Modrou planetu z výšky. Ze své výšky.

PŘIROZENOST V RYZÍ PODOBĚ

Slečny tančily jako o život, jen kus ledu by na tu sílu improvizace a radosti nezabral. A když se ještě trojka vrátila na scénu a humor dotáhla ad absurdum, byl čas hodnocení…

„Přirozenost v čiré podobě obalená humorem a podpořená kosmickou energií,“ zhodnotila večer Petra Brožková z Klíše. „Koncert En.drua jsem viděla poprvé, ale znám ho. Z Ústí,“ smála se. „Byli skvělí jako vždycky. Všichni tři spolu,“ nechala se slyšet … Na moje tvrzení „my je ale ještě takto spolu nikdy neviděli“ byla o kousek dál: „Já už je viděla soukromě. A myslím si, že jsou to jedni z nejlepších zpěváků a klavíristů, co Česká republika má. A co můžou něco ukázat,“ soudila Karolína ze Strážek.

SUPER, KRÁSNÝ, ÚŽASNÝ

„Bylo to super, krásný, úžasný. Co ti budu povídat,“ reagoval na dotaz Deníku Honza z Klíše. „Byl to můj životní zážitek. Už jsem sice viděl kluky asi po osmdesátý čtvrtý, tedy jednoho, En.drua, ale stálo to dnes zato. A ti ostatní tomu přidali další energii a nápady. Sice to trošku znělo jako z indický restaurace, chvílema, ale jinak to bylo úžasný,“ nešetřil chválou divák.

„Výborný to bylo, nádherný, krásná práce. Miluju Ondru, Vojtu a Honzu Hovorku, bavili mě, hned bych si koupila desku, kdyby ji už měli. Na YouTube, kam slíbili, že dají nahrávku ze dneška, budou mít dobrou sledovanost,“ věřila Lucka z Klíše. A Tibor Kunfalvi z předlického Moto Garage Clubu, jinak ale také z Klíše, hlásil: „Ondru znám dlouho, i jeho tátu. En.dru je dobrej i kamarád, nemohl jsem tu dneska nebýt.“

OD ZKLAMÁNÍ K RADOSTI

A Lada ze Skorotic, trochu jiný ročník než první oslovení, přiznala: „Nejdřív jsme čekala, že to bude klasický koncert jako vždy, ale tato improvizace mě zaskočila. Ze začátku to bylo lehké zklamání. Ale když koncert začal gradovat, už jsem si to hodně užívala. Všechny tři osobnosti večera si zaslouží za svůj výkon na scéně hlubokou poklonu. Předvedli vrchol improvizace, to se jen tak nevidí. Rozšířili mi obzory, a i když to pro moji věkovou kategorii asi není úplně běžná muzika, jsem ráda, že jsme na koncert šla a užila si ho. Dostalo to grády a vibrovalo to i se mnou, bavilo mě to. Jsem ráda, že jsem sem dnes šla,“ dodala dáma ze Skorotic.

DUSILOVÁ, BOMBARĎÁK, HOT SISTERS

Cargo Gallery kotví až do neděle odpoledne naproti restauraci Kotva ve Vaňově. V pátek večer od 20 hodin uvede koncert Bena Cristovaa, už je vyprodáno. Sobotní večer také od 20 hodin tu bude sólově bavit Lenka Dusilová a v neděli od 15 hodin loď plná umění zve děti s rodiči na trio Bombarďák, pestrou rodinnou zábavu pro blízkou Kašpárkovi v rohlíku, Pískomilovi co se vrací či projektu Mixle v piksle, kapele okolo zpěváka a kytaristy Márdiho z populární rockové Vypsané fiXy. Ani zde tedy nuda nehrozí.

Pátek 24. listopadu pak bude na lodi ve Vaňově ve znamení třetího swingového večírku klubu Café Max s hvězdami Hot Sisters v prvním ústeckém vystoupení. Po vstupenkách se ptejte v Café Max poblíž Krajského úřadu Ústeckého kraje. A hezkou zábavu na vlnách!

Více čtěte na webu cargogallery.cz