Muziku k ní napsal Vojta Vágner, přiměřeně divoká kapela Lidoví léčitelé ji hrála až v punkových rytmech na kytary a neobvyklý hudební nástroj z kanystru. Léčitelé, část techniky Činoherního studia, už jsou na Střekově jako doma…

Byla radost vidět, jak se herci ve vánoční komedii „vyřádili“. Báječná byla Anička Fišerová, takovou Marii musí ostatní divadla Činoheráku závidět. I Josef Lukáše Černocha měl v sobě tu správnou vánoční pokoru. Je jen škoda, že ji střekovské divadlo odehrálo během svátků „jen“ šestkrát.

A víc už se asi veršovaná hra od Tomáše Vůjtka, taktéž autora báječného ústeckého Malého prince z Činoheráku, na Střekov nevrátí.

S ROHATÝMI NEBYLY ŽERTY

„V této hře je víc čertů než Krista,“ prozradil s úsměvem na tváři Jan Plouhar, umělecký šéf Činoheráku a režisér vánoční komedie. Možná že se něco stane, nevídané, neslýchané,“ slibuje název hry.

Původně ostravské reálie pro inscenaci přepsali herci Jan Jankovský a Lukáš Černoch, dramaturgové představení. Režíroval ho Jan Plouhar, umělecký šéf Činoherního studia.

Díky nim se pasáčci ovcí při představení projdou okolo Vany (ano, zasedací síně Krajského úřadu Ústeckého kraje), svezou se ústeckým metrem, projdou po Lidickém náměstí… Je to vtipné a naše, na videu Ústeckého deníku je vše pěkně vidět…

Zdroj: Deník/Radek Strnad

Hra překvapí humorem a skutečností, že zprvu protivní a lakomí čerti přijdou nakonec k Ježíškovým jesličkám jako Tři králové. Život je změna!

„Super, bylo to nádherný, povedlo se jim to. Užili jsme si báječný představení,“ řekla Deníku Renata Urbanová ze Střekova.

„Bylo to moc hezký, vtipný. Myslím, že i malé děti pochopily, jak se Ježíšek narodil a nebály se. No možná ty nejmenší čertů, ale jinak to bylo vtipné. Pěkný byl scénář i hudba, tu jsem musela ocenit,“ nechala se slyšet ve foyer divadla Lucie (42), maminka dvanáctileté Elišky ze Svádova. „Čerti, ti byli nejlepší,“ shodla se Eliška s devítiletým bratříčkem Ondrou.

MUSÍM POCHVÁLIT HERCE

„Na vánoční představení do Činoherního studia chodíme každý rok, je to pro nás pěkná tradice. Musím pochválit herce Činoheráku, byl to super,“ užila si rodina. „Beru Činoherák za svůj. Máme ho kousek od domu, začali jsme sem s manželem chodit už jako svobodní,“ prozradili Svádovští. „A moc se mi líbilo, jak divadlo do hry zapojilo centrum Ústí, jeho ulice. Bylo to skvělé,“ dodala maminka

„Výborně jsem se pobavil, blahopřeju celému kolektivu Činoherního studia ke skvělému výkonu. Mojí rodině se to tak líbilo, že už byla podruhé – a vzala mě s sebou,“ prozradil Martin Hovorka ze Střekova. „Výborný představení to bylo, povedlo se,“ dodal otec rodiny.