Přidávaly se židle, na vtipné výpady řečníků z improvizovaného pódia reagovalo hlediště smíchem. Potom to začalo! Jedna hezčí skladba za druhou. Sólisté byli představováni jmény, stejně tak dámy hrající na stehenní sval, ústecký fotograf Vladimír Cettl ukázal svou techniku, aby se později zařadil mezi pěvce. Zpívaly se známé skladby v jazyce českém i anglickém, jedna píseň dokonce pocházela z daleké Afriky. Domorodý jazyk nikdo neznal, ale vysvětlení Petry Kaucké všichni věřili. Prý to bylo o nějakém dobrém jídle. Tlumočník tam nebyl, ale melodie skutečně vyvolávala vzpomínku na báječnou svíčkovou s brusinkami. 

„Vokální uskupení Panoptikum vzniklo před pěti lety, celkem nás je pětadvacet, samozřejmě že více je žen. Většina má nějakou zkušenost z UJEP, někdo jako student, přednášející, ale je tu i tisková mluvčí. Zbytek jsou kamarádi, třeba jako fotograf Vladimír Cettl. V roce 2018 jsme vystupovali na křtu jeho knihy, od září nejen fotí ale i zpívá. Scházíme se jednou týdně, plánovaná vystoupení máme dvakrát v roce, ale koncem roku toho je víc,“ prozradila sbormistryně. 

Všem to skvěle ladilo, stačilo pozorovat jejich obličeje, gesta, pohyb nohou a bylo jasné, že si to užívají. I hlediště bylo v dobrém rozmaru. Když s nadsázkou sobě vlastní oznámila jedna dáma ze souboru, že z toho zpívání dostala hlad, hned se zvedla v první řadě krasavice a nabídla ji svačinu. Poděkování a květinu přidala knihovnice Vlasta Součková, k společnému přípitku pozvala všechny starostka Jana Oubrechtová. Sledujte zámek Trmice nadále, i v roce 2020 tam bude kultury dost.