Ve třech podlažích galerie pojmenovaných jako minulost, přítomnost a budoucnost jsou k vidění jednotlivé části výstavy s 15 díly umělců z Česka, Slovenska, Švédska a Islandu.

„Zájemci zde najdou například instalaci držitelky Ceny Jindřicha Chalupeckého za rok 2015 Barbory Kleinhamplové, nekonečně se zrcadlící převlékací kabinku od Štefana Pecka či ironické oděvy vytvořené z fragmentů rukou a nohou slovenské umělkyně Doroty Sadovské. Výstavou je provede speciálně připravený lifestylový časopis, který si pak mohou koupit domů," říká architekt výstavy Tomáš Petermann.

Přeshraniční spolupráce

Koncepce Domu módy a doprovodných programů vzniká ve spolupráci s Deutsche Hygiene-Museum v Drážďanech.

„V současnosti sdílíme hlavně aktivní program, tedy komentované přednášky, animace pro školy, workshopy a vybrané filmové projekce, koncerty a divadla. Po skončení výstavy budeme samozřejmě dál sledovat témata drážďanského muzea a reagovat na ně," uvedl kurátor výstavy Richard Loskot.

Jedním z aktuálních záměrů jsou pak jednání s českými a německými dráhami o možnosti vytvoření speciální vlakové jízdenky. „Mohli bychom si tak vyměňovat nejenom nápady a témata, ale i diváky," podotkl Loskot.