Na 10. ročníku benefiční módní přehlídky Krása pomáhá dětem se ve čtvvrtek večer představila v pěkných šatech v Severočeském divadle také sporťačka TV Nova Inna Puhajková. A tak jsme se jí na to zeptali…

Akce mě musí oslovit

Když si dám na internetu vyhledat články o vás, většinou píší: „Sporťačka na Nově a bývalá modelka". Prozradíte, jak moc bývalá modelka jste?
Bývalá od té doby, kdy jsem se začala věnovat moderování (smích). Našla jsem se v tom, proto jsem modeling odsunula na vedlejší kolej; je to pro mě příležitostná záležitost pro zpestření. Přehlídky chodím už jen pro své oblíbené návrháře, pro své známé nebo mě ta akce musí něčím oslovit. Což je právě tento případ.

Přijela jste předvádět na benefici pro dětské oddělení ústecké Masarykovy nemocnice, zeptám se: Která přehlídka byla pro vás ta asi nejemotivnější?
Těžko říct, možná právě tahle :).

Fascinuje mne, jak musí vše při přehlídce „odsejpat", jak jde vše rychle za sebou. Máte i s tímto nějaký zážitek?
Na převlečení z jednoho modelu do druhého je většinou opravdu strašně málo času. Můj poznatek je ten, že při přehlídce jde v zákulisí veškerý stud stranou, jednotlivé kusy oblečení pomalu létají vzduchem, jen aby se vše stihlo včas. Zatímco ještě pár hodin před tím se na zkoušce každý zakrývá, aby mu náhodou něco nevykouklo :).

Jaké šaty nejradši předvádíte?
Samozřejmě takové, které dobře sedí a ve kterých vyniknou vaše přednosti, ale mám ráda i pohodlné, volné oblečení, když je nápadité.

Inna Puhajková a Járomír Jágr.Jak jste se vlastně dostala k práci ve sportovní redakci na TV Nova? Souvisí to nějak s vaším bývalým přítelem Jaromírem Jágrem?
Na tuhle otázku vám asi nedokážu odpovědět jednoznačně. Jednoduše jsem byla ve správný čas na správném místě. Sháněli sporťačku, já jsem se na kamerovkách zalíbila a bylo to. Nemyslím si, že by v tom konkrétně Jarda hrál nějakou zásadní roli. Na druhou stranu, díky němu jsem se dostala do povědomí lidí, několik let jsem se pohybovala ve sportovním prostředí a v blízkosti sportovců, to určitě svou roli pro výběr právě do sportovní redakce sehrálo.

Vybaví se vám první den v této roli? Tedy v redakci Novy?
Vybavuji si to jako by to bylo včera, ale ten první den byl spíše seznamovací. Vím, že jsem byla hodně nervózní. Vstupovala jsem do, pro mě, úplně neznámého světa mezi úplně neznámé lidi. Dnes už se tu cítím jako ryba ve vodě. Mám skvělého šéfa a báječné kolegy, se kterými je radost pracovat.

Musí člověk znát všechny sporty, i ty netradiční? Nebo se spíš spoléhá na redaktory, kteří podklady připravují a „stačí" tedy být jen obratný?
Je důležité mít všeobecný přehled a neustále sledovat aktuální dění. Proto by to určitě nemohl dělat člověk, který ke sportu nemá vztah. Málo kdo ví, že Sportovní noviny nejen moderuji, ale i připravuji, takže zastávám i funkci redaktora. Všechny reportáže ještě před zhotovením a vysíláním kontroluje editor, takže to nefunguje tak, že bychom si mohli psát, co nás napadne.

Máte před začátkem zpravodajství nějaký rituál?
Ne, to opravdu nemám. Jediný rituál je ten, že se rozmlouvám, ale to před zprávami dělá snad každý moderátor.

Do ústeckého Severočeského divadla jste přijela předvádět šaty poprvé. Pro Lenku Taussigovou Kocmanovou, pořadatelku benefice Krása pomáhá dětem, už jste ale na přehlídce v Ústí vystoupila u jezírka Laguna na Severní Terase. Jak ráda na to vzpomínáte, byl to pěkný zážitek? Nebyla u vody zima?
Bylo to originální právě tím, že se celá přehlídka odehrávala na jezírku. Díky tomu mi to utkvělo v paměti. Mě lo to příjemnou atmosféru.

Čtete ráda životopisy slavných osobností, zajímají vás i inspirují?
Čtu ráda, ale než životopisy mám raději knížky s duchovním obsahem.

Přijít nabídky psát o své kariéře modelky i vzpomínat, co jste zažila jako partnerka slavného hokejisty Jaromíra Jágra pustila byste se do psaní?
Určitě ne. Myslím, že má kariéra modelky nebo moderátorky není dostatečně bohatá na to, aby si zasloužila vydání knížky (smích). A co se týká mého bývalého vztahu, tak to nejste první, kdo se mě na to ptá. Chápu, že je to pro lidi dost zajímavé téma, ale můj postoj je k tomu zcela jasný. Nikdy bych nic nevydala, už jen proto, že by mi to vůči té druhé osobě připadalo nefér. Odhalila bych tím nejen kus svého soukromí, ale hlavně jeho.