Populární český trampský a folkový písničkář Jan (ročník 1946, narozen v Praze), zakladatel folkové skupiny Brontosauři a člen legendárního písničkářského dua bratrů Jana a Františka Nedvědových, se vrací na koncertní pódia po dvouleté přestávce.„Publikum od něj v Ústí uslyší také dvě zbrusu nové písničky, které vyjdou během příštího roku na Janově novém albu,“ řekla pro Ústecký deník zpěvákova manažerka Hana Horynová.

Zatím poslední hitové album bratrů Nedvědů s názvem Souhvězdí jisker přitom vyšlo už v roce 2011. A sám Honza Nedvěd oslavil loni pěkně kulaté výročí 50 let na pódiu. „Za tu dobu vystřídal několik hudebních žánrů a vydal více než 20 alb,“ připomíná manažerka populárního písničkáře.

Vedle Honzy se v Ústí představí také zpěvák Pavel Helan. Úspěšný mladík, který se stal na podzim roku 2013 finalistou soutěže Československo má talent. V roce 2014 vydal album „iBůh“ (písnička je i jako vtipný klip Pavla s Petrem Bendem) a jel své první samostatné Ajfon tour. V roce 2015 absolvoval festivaly po ČR i na Slovensku. Byl hostem souboru Hradišťan a také Tomáše Kluse. Aktuálně bude též hostem slovenského tour Honzy Nedvěda.

Vstupenky nabízí síť Ticketstream za 320 a 350 korun.